• 0

29 Mart 2018, 20:52 - Anasayfa // SAĞLIK Haberi yazdır

Tokat'ta öğretmenlere kanser ve palyatif bakım farkındalık eğitimi

Tokat'ta öğretmenlere kanser ve palyatif bakım farkındalık eğitimi

Tokat'ta Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOPÜ) Palyatif Bakım ve Uygulama Merkezi tarafından il genelindeki rehber öğretmenlere 'Kanser ve Palyatif Bakım Farkındalık Eğitimi' verdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOPÜ) Palyatif Bakım ve Uygulama Merkezi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Araştırma Merkezi 'Kanser ve Palyatif Bakım Farkındalık Eğitimi' düzenledi.
 
15 Temmuz Kongre Kültür Merkezi Milli İrade Salonunda gerçekleşen programa Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin, Rektör, Palyatif Bakım ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç.Dr. İsmail Okan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Gürbüz, öğretim üyeleri ve il genelindeki rehberlik öğretmenleri katıldı.
 
Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Hanifi Vural ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Gürbüz'ün açılış konuşmalarının ardından, Palyatif Bakım ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. İsmail Okan kanserin toplumda yaygın olarak görüldüğünü, tanı alındıktan sonra kanser konusunda bilgilenmenin; toplumda bu hastalıklar ile ilgili önyargıların kırılması ve yanlış değerlendirmelerin düzeltilmesine katkıda bulunacağını belirtti.
 
Aile içinde kanser tanısı almış bir bireyin varlığının, aileyi ciddi anlamda etkileyebileceğini, özellikle ailenin ilk ve ortaöğretimde okuyan çocuklarının etkilendiklerini bu sebeple de rehber öğretmenleri için 'Kanser ve Palyatif Bakım Farkındalık Eğitimi' verilmesinin büyük önem taşıdığını vurguladı. Bu amaçla Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Araştırma Merkezi ile Palyatif Bakım ve Uygulama Merkezi tarafından ortaklaşa eğitim düzenlendiğini ifade etti.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SAĞLIK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]