• 0

12 Haziran 2018, 21:26 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Demirkol, 'Can damarımız kesildi, kan oluk oluk akıyor'

Demirkol, 'Can damarımız kesildi, kan oluk oluk akıyor'

İyi Parti Tokat Milletvekili adayı Fatih Demirkol, Tokat Sigara Fabrikası ve Turhal Şeker Fabrikası'nı kastederek 'Can damarımız kesildi, kan oluk oluk akıyor' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İyi Parti Tokat Milletvekili Adayı Fatih Demirkol, İyi Parti Tokat Milletvekili Adayı İrfan Alpat, Demokrat Parti İl Başkanı Yüksel Taslak, Demokrat Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Öztürk ile birlikte Behzat mevkiinde bulunan esnafları ziyaret ettiler.
 
Ziyaret sırasında Tokat Sigara Fabrikası'ndan ve Turhal Şeker Fabrikaları'nın satılmasından yakınan vatandaşlara Demirkol, “O Fabrikalar Tokat’ın can damarıydı. Can Damarımızı kestiler. Kan oluk oluk akıyor, Onlar bunun farkında değil. Bunun en yakınan sancısını çeken yine Tokat’lılardır” dedi.
 
 
Almadığımız gönül, sıkılmadık el, onayını almadığımız Tokat’lı kalmayacak  diyen İyi Parti Tokat Milletvekili Adayı Fatih Demirkol, Tokat’taki işsizlik sorununa değinerek, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan şehir kahvehaneleri açacağını söylüyor, insanlar orada oturup ücretsiz çay içip kek yiyeceklermiş. Yoksa bize bir mesaj mı vermeye çalışıyor. Ben vatandaşıma kek yedirir yine de oyunu alırım demek mi istiyor. Lakin artık hiç bir şey eskisi gibi değil. Vatandaşımız işe bakıyor ticaretine bakıyor. Tokat’ta şuan tamamen ticaret durmuş durumda, esnaf kan ağlıyor. Tüm üreticilerimiz ham madde alamıyor. Dolar Euro almış başını gitmiş. Ortada muazzam bir kriz var. İktidar partisine buradan sesleniyorum, hiç mi bu esnafın halini hatırını sormadınız, derdini dinlemediniz. Esnafımız dar boğaza girmiş bulunmakta. İşsizlik Tokat’ın en büyük sorunu Üniversite mezunlarımızdan tutunda ilkokul mezunlarımıza kadar herkes işsiz. Neden çünkü Tokat’ta iş başvurusu yapacakları bir yer bile yok. Mevcutta zaten belli başlı iki tane fabrikamız vardı şimdi ikisi de yok. Sürekli İthal vekil seçtik gönderdik. Allah için siz değerli basın mensupları bana bir tane Tokat’a çivi çaktıran bir vekil gösterir misiniz. Ama şükürler olsun ki Tokat’lı bunun farkında artık değişim zamanı geldi. Bizler Tokat’için, sanayimiz için, üretim için, işsizlik için, kısacası Tokat’ın kalkınması için refaha kavuşması için kollarımızı sıvadık ve göreve talip olduk. Artık iyi bir gelecek için İyi Parti var. Vatandaşlarımızın takdiri ile hizmet etmeye Bir Tokat’lı olarak ilk hedefimiz Tokat’ta ki işsizlik sorunu ve ardından Tokat ekonomisini canlandıracak düştüğü bu durumdan acil bir şekilde çıkartacak üretime ve sanayiye dayalı bir strateji oluşturacağız. Var gücümüzle Tokat’a Tokat’lıya hizmet edeceğiz. Tokat’lı hemşerilerimizden gördüğümüz teveccüh bizi ziyadesiyle memnun etmekte. İnşallah göreve geldiğimizde Türkiye’ye yeniden güneş doğacak. Malumunuz Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener 13 Haziran Çarşamba günü Cumhuriyet meydanın da saat 14:00 Tokat’lı hemşerilerimize seslenecek. Sizler aracılığı ile tüm vatandaşlarımızı yapacağımız mitingimize davet ediyorum” dedi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]