• 0

14 Haziran 2018, 04:37 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Fatih Akgün, 'Hedefimiz 1 kasım seçimlerindeki oy oranının aşmak'

Fatih Akgün, 'Hedefimiz 1 kasım seçimlerindeki oy oranının aşmak'

Seçim çalışmalarını hız kesmeden sürdüren AK Parti Tokat Milletvekili Adayı Av. Fatih Akgün oy hedeflerini açıkladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

“HEDEFİMİZ 1 KASIM SEÇİMLERİNDEKİ OY ORANINI AŞMAK”
 
AK Parti Tokat Milletvekili Adayı Av. Fatih Akgün, 1 Kasım 2015 seçimlerinde AK Parti’nin Tokat’ta yüzde 59,55 oranında oy aldığını belirterek, “1 Kasım seçimlerinde 212 bin 144 Tokatlı hemşehrimiz teveccühünü bizden yana göstermişti. Şimdi hedefimiz mevcut oyları korumak ve bize oy vermeyen vatandaşlarımıza ulaşarak, onların da oyunu almaktır” dedi.
 
Akgün, “Geçtiğimiz günlerde anaocağım dediği Tokat Akyurt, Fırındere ve Batmantaş köylerimizi ziyaret etti. Anne ve babasının uzun yıllar önce Erbaa ya yerleştiğini, yoğun ilgi ve alakalarından dolayı hemşerilerime  teşekkür ediyorum. Ziyaretlerimizde AK Parti’nin köylerimize getirdiği hizmetleri anlatma imkânımız oldu. Yine tarımda ve kırsal kalkınmada AK Parti’nin ne kadar hassas ve yenilikçi davrandığını hepimiz biliyoruz” dedi.
 
 
Fatih Akgün, AK Parti’nin yeni dönemde kırsal kalkınma ile ilgili projeleri hakkında da şunları söyledi:
 
“10 BİN YENİ YATIRIM DESTEKLENECEK”
 
AK Parti bölgesel gelişmişlik farklarını azaltmak, refahı dengeli yaymak amacıyla yeni bir yol haritası hazırladı. Yeni dönemde, nüfusun kırsal alanda tutundurulması özendirilecek. Kırsal alanda tarım-gıda işletmeleri yaygınlaştırılacak. Üniversitelerde "kırsal kalkınma" alanında lisansüstü eğitim programları oluşturulacak. Hakkaniyetli büyüme için bölgesel kalkınma politikalarına özel önem verilecek. Kalkınma politikalarının, yerleşimlerin niteliklerine ve ihtiyaçlarına göre farklılaştırılması sağlanacak. Sanayinin dengeli gelişimi için Anadolu'da rekabetçi şehirler oluşturulacak. Bu şehirlerin üretken ve  yatırımlarla nitelikli işgücünü kendine çeken bir ekosisteme sahip olmaları sağlanacak. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ödeme ajansına dönüştürülecek. Toplamda 5.2 milyar liralık destekle ilave 10 bin yeni yatırım desteklenecek.”
 
“KENTSEL DÖNÜŞÜM DEPREM AFETİNE EN BÜYÜK TEDBİRİMİZDİR”
 
AK Parti döneminde inşaat sektörünün büyük gelişim gösterdiğini, şehirlerin yenilendiğini, vatandaşların yaşanılabilir konutlara sahip olduğunu aktaran AK Parti Tokat Milletvekili Adayı Fatih Akgün, “Kentsel dönüşüme bakışımız; uzun yıllardır göç, gecekondulaşma, çarpık yapılaşma, kaynak yetersizliği, hukuki sorunlar nedeniyle büyük sıkıntılar yaşayan kentlerimizi “yaşanabilir” ve “marka” şehirler haline getirmek yönündedir. Kendi ailesi de bizzat inşaat sektörünün içerisinde yer alan bir hemşehriniz olarak Tokat’ta önemli projelere imza attık. Tokat ve ilçelerindeki gerçekleştirilmekte olan kentsel dönüşümü hepimiz görüyoruz. Düne kadar depremler sebebiyle binlerce vatandaşımızı kaybetmiştik. Bu dönüşüm aynı zamanda can ve mal güvenliğimizi de sağlamış oldu. AK Parti olarak her bir şehrimiz için uzun vadeli vizyonlar belirleyerek; şehirlerimizin ekonomisiyle, kültürüyle, tarihi mirasıyla, turizmiyle ve tarımıyla ülkenin kalkınmasına kaliteli bir biçimde hizmet etmesini sağlamayı amaçlıyor, kentsel dönüşümü kalkınmanın estetikle birleştiği medeniyete açılan bir yol olarak görüyoruz. Attığımız bu adımların meyvelerini önümüzdeki günlerde, aylarda hep birlikte alacağız” ifadelerini kullandı.
 
“BELDELERİMİZİN ALT VE ÜST YAPI İHTİYAÇLARINI KARŞILIYORUZ”
 
Erbaa Tanoba Beldesinde belediye tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldıklarını, bu arada beldeyi gezerek vatandaşların sorun ve taleplerini aldıklarını belirten Fatih Akgün, “Beldelerimiz bizim için çok önemlidir. Beldelerimizi modern yaşamın odağına çekiyoruz. Alt ve üst yapı ihtiyaçlarını süratle karşılıyoruz. Şimdi beldelerimizden il ve ilçe merkezlerine olan göçü önlemeye yönelik sosyal projeler gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki dönemde AK Parti’nin ana hedeflerinden birisi de bu olacaktır”  şeklinde konuştu.
 
 
“HEDEFİMİZ 5 MİLLETVEKİLİ”
 
Zile’de yaptığı seçim çalışmaları hakkında da bilgi veren AK Parti Tokat Milletvekili Adayı Fatih Akgün, “Esnaf ve işyeri ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Kurum ve kuruluşlara gidiyoruz. Gece gündüz denemeden çalışmalar yapıyoruz. Vatandaşımızın teveccühü bizi mutlu ediyoruz. Sorunların tespiti ve çözümü konusunda da şimdiden planlar yapıyoruz. Biliyorum ki, biz 1 Kasım 2015 tarihinde aldığımız oy oranının üzerine çıkacağız. Hedefimiz 5 milletvekili çıkarmak. 1 Kasım seçimlerinde yüzde 59,55 oy oranını yakalamıştık. 212 bin 144 vatandaşımız bizi tercih etmişti. Biz oy vermeyen vatandaşlarımıza ulaşacağız ve onları ikna edeceğiz. Türkiye’nin istikrarı için, Türkiye’nin büyümesi için AK Parti’ye olan  ihtiyacı anlatacağız. Yaptıklarımızı anlatacağız, yapmak istediklerimizi de herkesle paylaşacağız. AK Parti, Türkiye’nin geleceğini şekillendiriyor. Projeler geliştiriyor. Diğer partilerin ise tek isteği var, tek projesi var AK Parti’yi alaşağı etmek. Böyle bir gelecek projesi olabilir mi?” diye sordu.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]