• 0

05 Temmuz 2018, 19:05 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Tokat Belediyesi Şehir Tiyatrosu yeni yüzlerini arıyor

Tokat Belediyesi Şehir Tiyatrosu yeni yüzlerini arıyor

Tokat Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nda 2-20 Temmuz tarihleri arasında başvuruların alınacağı Mutfak Atölyesi'nde yeni yetenekler kendini gösterecek.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediyesi Şehir Tiyatrosu 2017-2018 sezonunda oyunlarını sergileyerek sezonu kapattı.
 
Sezon sonrasında faaliyetlerini artıran Tokat Belediyesi Şehir Tiyatrosu Mutfak Atölyesi ile Tokat'ta sanatçı ve sanatı seven insanlar yetiştirmeye başlıyor.
 
Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Ferhat Pekyiğit, başvuruların 20 Temmuz'da sona ereceğini açıkladı.
 
 
Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Ferhat Pekyiğit yaptığı açıklamada, ''Türkiye'de tiyatro izleyicisi yüzde 16.6 oranında arttı. Bu sanat camiası için gerçekten çok yüksek bir oran. Eğer ki bu oranda bizim de katkımız olduysa ne mutlu bizlere. Geçtiğimiz sezonu tamamladıktan sonra şaşkınlık içerisindeydik. Beklediğimiz seyirci kitlesinin çok üzerine hitap ettik. Sezonu kapattıktan sonra tiyatrodaki arkadaşlarımızla 1,5 aylık bir seminer dönemimiz oldu. Bu seminer döneminde çok işimize yarayacak ciddi kararlar aldık. Oyunlarımızı belirledik, aylık periyodik oyunlarımızı her hafta periyodik olarak sergileme kararı aldık. Önümüzdeki dönemde her hafta sonu veya hafta içiyle birleşik olma şartıyla Tokat halkı tiyatro izleyebilecekler. Sanat adına Tokat'ta büyük bir adım attığımızı düşünüyorum. Ayrıca Mutfak Atölyemizi kurduk. Araştırmalarımız doğrultusunda Şehir Tiyatrolarında böyle bir yapılanma söz konusu değil. Özel tiyatrolar Mutfak Atölyeleri oluşturup, ülkemize sanatçı ve sanatı seven insanlar yetiştiriyorlar. Bizler de Tokat Belediyesi Şehir Tiyatroları olarak böyle bir karar aldık ve Tokat'tan sanatçı ve sanatı seven insanlar yetiştireceğiz. Böylece kendi kadromuzun içerisinde ekleme yaparak daha güçlü bir Şehir Tiyatrosu oluşturacağız" dedi.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat - Fatih YILMAZ
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]