• 0

15 Haziran 2017, 01:01 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Aslan, Onlara Partide Yer Yok

Aslan, Onlara Partide Yer Yok

AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programına katılan MKYK üyesi ve Tokat Milletvekili Zeyid Aslan yeni dönemde Ak Parti'nin üç tane konsept ortaya koyduğunu belirterek "İlki, Ak Parti yük olan değil yük alan bir zihniyetle çalışılacak. İkincisi dedikodu değil fikir üreten bir yapıya kavuşacak. Üçüncüsü de Cumhurbaşkanımızın her zaman ifade ettiği Ak Partide tevazu içerisinde hareket edilecek. Bunlara uygun davranmayanlar bu partide yer bulamayacaklar" dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

AK Partililer, İl Başkanlığı tarafından düzenlenen birlik ve beraberlik iftarında buluştu. AK Parti İl Başkanlığı tarafından iftar programı düzenlendi.
 
Programa Ak Parti Tokat Milletvekilleri Prof. Dr. Coşkun Çakır, Av. Zeyid Aslan, Prof. Dr. Celil Göçer, Yusuf Beyazıt, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu, Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk, Ak Parti Kurucu Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, İlçe ve Belde Başkanlarının yanı sıra binlerce partili katıldı.
 
Ev sahipliğini yapan Ak Parti İl Başkanı Metin Polat açılış konuşmasında "Bizim Cumhurbaşkanımıza her zaman olduğu gibi, Ak Parti davasına yakışır bir şekilde bu hizmet kervanında yarınların bize biçtiği hizmet çerçevesinde omuz vereceğiz" dedi.
 
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yaptığı konuşmada "Şu mübarek aylarda Allah vatanımızı ülkemizi payidar eylesin hep beraberce çok daha güzel günlere çok daha güzel Türkiye'ye kavuşmayı temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.
 

Beyazıt, akrabası olan Şehit Aydoğan'ı anlattı
Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt şehit olan Tümgeneral Aydoğan Aydın ile kardeş çocuğu olduğunu, üzerinde emeğinin çok olduğunu belirterek, "Çocukluğundan itibaren benim gözetimimde büyümüş kardeşimizdi. Onun ne kadar asil birisi olduğunu ne kadar imanlı birisi olduğunu en yakinen bilen insanlardan birisiyim. Kamuoyu onu yeni tanıdı belki Türk ordusu onu Diyarbakır'daki surda Silopi'deki çukur olaylarındaki mücadelesinde tanıdı. Ama o öncelikle iyi bir vatan perver iyi bir milliyetçi vatanına, devletine, dinine, ülkesine bağlı bir kardeşimizdi. Kimselere nasip olmayan bir şahadet ile cennete Allahın cennetinde buluşacak. Ben Tokat'a hem mevlit olması hem de iftarımız olduğu için geldim. Bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Son güne gelmeden önce ramazanın başında ben öğrenciliğimde fakir büyüdüm belki fakir askerler vardır. Belki paraya ihtiyacı olan insanlar vardır deyip zekatını, sadakasını ramazan başlar başlamaz fakir öğrencilere dağıtan birisidir. Gece olayı duyduğumuz zaman üç tane Bakan, Başbakan Yardımcımızla beraber Genel Kurmay Başkanımızla beraber Şırnak'a intikal ettik. O gerçek bir kahramandı. Çok incinmiştir ama hiç kimseyi incitmemiştir. Merhametli bir insandı, yiğit bir evlattı, iyi bir babaydı, iyi bir kocaydı. O gün yine üs bölgesine gitmeden helikoptere binmeden hemen önce mescide gidiyor. Mescitleri temiz tutmak lazım diyor. Bir Tümgeneralin hayatından bazı kesitler söyledim. Ona asker Aydoğan diyorlardı. Niye asker Aydoğan diyorlardı? Daha hiçbir zaman karargahta oturup generaller ile yemek yememiş. Askerler ile beraber yemek yemiş askerler ile cepheye gitmiş bir insandı" şeklinde konuştu.

"Konseptlere uygun davranmayanlar partimizde yer bulamaz"
Yapılan 3. Olağanüstü Kongrede MKYK Üyeliğine tekrar seçilen Zeyid Aslan ise "Geçtiğimiz günlerde Ak Parti 3. Olağanüstü kongresini bildiğiniz üzere yaptık. Ak Partinin lideri olan, Kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ana yasa değişikliği sonrası yeniden partisiyle bu kongrede buluşma imkanı buldu. Bir nevi yeni bir Ak Partiyi, yeni hedefler ortaya koyan, yeni konseptler ortaya koyan Ak Partiyi bundan sonra göreceğiz. Yeni dönemde Ak Parti 3 tane konsept ortaya koydu. İlki, Ak Parti yük olan değil yük alan bir zihniyetle çalışılacak. İkincisi dedikodu değil fikir üreten bir yapıya kavuşacak. Üçüncüsü de Cumhurbaşkanımızın her zaman ifade ettiği Ak Partide tevazu içerisinde hareket edilecek. Bu üç tane ana ilke Ak Partinin bundan sonraki sürecinde önem arz edecektir. Bu konseptlere uygun davranamayan ya da bu konseptleri hayatında uygulamayanlar Ak Partide yer bulamayacak. Çünkü Ak Parti bu milletin umudu. 16 yıldır bu milletin umudu belki de daha on yıllarca umudu olmaya devam edecek" diye konuştu.

"Tarihin yeniden yazıldığı bir dönemdeyiz"
Prof. Dr. Coşkun Çakır konuşmasında tarihin yeniden yazıldığı bir dönemden geçtiğimizi söyleyerek "Allah bizlere kolaylık versin. Bunu şunun için söyledim. Böyle zamanlarda ihtiyacımız olan şey, güçlü iktidar yönetim ve güçlü liderliktir. Ancak güçlü iktidar yönetim ve güçlü liderlikle bu olağanüstü dönemleri savunma şansımız olabilir. Şuanda 2. Dünya savaşı öncesindeki tablo ile karşı karşıyayız. Onun için güçlü bir liderlik ile atlatabiliriz. Buna çok ihtiyacımız var" dedi.
 
"Fitneyi, dedikoduyu bırakıp birlik olmalıyız"
Bu millet tarihte geçmişte olduğu gibi özne olmasının yolunu açan bir değişikliğe imza attınız siz burada büyük emekler sarf ettiniz diyen Prof. Dr. Celil Göçer "Bedelsiz hiçbir şey olmaz bedelsiz yemek olmaz üç kuruşa beş köfte olmaz. Bedelini ödemeden tarihte özne olamazsınız büyük lider olamazsınız büyük devlet olamazsınız. Kahramanca ölenler bunu canlarıyla ödedikleri gibi bize düşen de kahramanca yaşamaktır. Kahramanca yaşamak birbirimize sarılmaktır. Tamda ramazanın özüne uygun olarak fitneyi, fesadı, dedikoduyu bırakıp birbirimize sarılmaktır. Çocuklarımızı geleceğe çok iyi bir şekilde yetiştirmektir" ifadelerini kullandı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]