• 0

01 Ağustos 2018, 20:02 - Anasayfa // TURİZM Haberi yazdır

Niksar UNESCO Dünya miras listesine aday

Niksar UNESCO Dünya miras listesine aday

Niksar'ın UNESCO Dünya miras listesi adaylık süreci ve Tokat'taki mirasın bütünleşik yönetimi ve tanıtımı programı gerçekleştirildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Vali Dr. Ömer Toraman, Niksar’ın UNESCO Dünya Miras Listesine girmesi süreci ile ilimizin diğer kültürel miras potansiyelinin ve Tokat’taki mirasın bütünleşik yönetimi ve tanıtımının tartışılacağı programa katıldı.
 
Tokat Yağıbasan Medresesi’nde düzenlenen program resim sergisi ve müzik dinletisi ile başladı. Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan ve Vali Dr. Ömer Toraman’ın açılış konuşmalarının ardından, UNESCO Dünya Miras listesi adaylık çalışmalarında süreç ve hukuksal altyapısı, Niksar’da yürütülen çalışmalar (2009-2018) ve yapılması gerekenler ile Tokat’ın miras değerleri ve Niksar’ın üstün evrensel değerlerinin tanıtımı yapıldı.
 
 
Müteakiben tartışma ve öneriler bölümüne geçilen programda, Niksar’ın UNESCO Dünya Miras Listesi adaylık sürecinde kurumsal işbirlikleri, Niksar’ın alan yönetimi planlanlaması, Tokat’ta Üstün evrensel değere sahip olduğu öngörülen alanlar ve bu alanlara yönelik çalışmalar, Tokat’ın sahip olduğu mirasın bütüncül yönetimi, Tokat’ın sahip olduğu miras hakkında farkındalık yaratacak çalışmaların geleceği konuları ele alındı.
 
Toplantıya Vali Dr. Ömer Toraman’ın yanı sıra, Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya, Pazar Kaymakamı Ömer Saygılı, Reşadiye Kaymakamı Muhammet İkis, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı V.  J. Albay Erdinç İnel, , Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Kültür ve Turizm Bakanlığı temsilcileri, kurum kuruluş temsilcileri ve davetliler katıldılar.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TURİZM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]