• 0

05 Ağustos 2018, 15:46 - Anasayfa // Almus Haberi yazdır

Almus Baraj Gölü kirlilikten kurtarılıyor

Almus Baraj Gölü kirlilikten kurtarılıyor

Tokat'ın Almus ilçesinde bulunan baraj gölü 10 milyon TL'ye ihale edilen atık su arıtma tesisi ile kirlilikten kurtarılacak.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Almus ilçesinde 1966 yılında faaliyete giren baraj gölüne bırakılan atık suların arıtılarak baraja deşarj edilmesi için 7 yıldır devam eden arsa ve kaynak sorunu giderilen projede sona gelindi. 10 milyon TL’ye ihale edilen atık su arıtma tesisi önemli bir oranda tamamlandı. Bin metreküplük atık su arıtma tesisi bin 300 metre terfi hattı ve 25 kilometre kanalizasyon hattından oluşan tesisin kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.
 
Almus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Arıkan, bölgenin incisi konumunda olan baraj gölünün yerleşim birimleri ve ilçe merkezimizin atık sularının sebebiyet verdiği çevre kirliliğinden kurtarılacağını söyledi. "Yüzde 50’si belediye bütçesi yüzde 50’si de İller Bankasınca SUKAP kapsamından karşılanmak üzere yaklaşık 10 milyon TL’ye ihale edilen atık su arıtma tesisinin 10 milyon TL’ye mal olacağını belirten Başkan Arıkan, “7 yıllık serüvenin nihayetinde temeli atılan atık su arıtma tesisi inşaatı hızla devam ediyor. 2 yıllık iş bitirme gününü beklemeden hem kanalizasyon hattı hemde atık su arıtma tesisi hayata geçecek” dedi.
 
 
Atık su arıtma tesisiyle ilgili eleştirilere cevap verdi
 
Atık su arıtma tesisinin balık lokantalarının yakınlarında olması ve çevreye koku yayacağı yönündeki eleştiriler ve şikayetlere cevap verdi. Atık su arıtma tesisinin Almus yerleşiminin en düşük kotu olduğunu ifade eden Başkan Arıkan “Burası bütün kanalizasyonların toparlanıp son bulacağı noktadır. Teknik olarak arazi topoğrafyasından kaynaklı ve yerleşimin bu mevcut yerde ilişkilendirildiğinde en ideal yer olduğunu İller Bankasının ihale ettiği uzman proje gurubundan oluşan bir firmaya yapıldı. ÇED raporunu bakanlık hazırlıyor. İnşallah o hemşehrilerimiz de görecektir ki ilçenin kanalizasyon hattının direkt baraja ulaşması ile şu an burada olması dahi düşünülmeyen koku endişesi arada nötrleşiyor” diye konuştu.
 
Bin metreküplük atık su arıtma tesisi bin 300 metre terfi hattı ve 25 kilometre kanalizasyon hattından oluşuyor.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Almus Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.093 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]