• 0

06 Ağustos 2018, 19:31 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Avrupalı gönüllüler Tokat'ta misafir

Avrupalı gönüllüler Tokat'ta misafir

Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü AR-GE Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'Avrupa Gönüllü Hizmeti Köprüsü 3' projesi kapsamında 1 yıl süreyle 4 Avrupa Birliği vatandaşı Tokat'ta yaşayacak.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü AR-GE Şube Müdürlüğü tarafından  yaklaşık 110 bin TL AB hibe desteği ile proje hazırlandı. 4 Avrupa Birliği vatandaşının 1 yıl süreyle Tokat’ta kalacağı projeye ilçelerde bulunan gençlik merkezlerini de dahil ederek daha geniş bir kitleye ulaşılmasının hedeflendiği belirtildi.
 
 
4 Avrupa Birliği vatandaşına 1 yıl boyunca ev sahipliği yapacaklarını dile getiren Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, “Hazırladığımız bu proje sayesinde Sabri Arfaoui ve Riccardo D'acquisto isimli İtalya’dan gelen gönüllülerimiz ile gençlik merkezlerimizde gönüllü çalışmalar yürüten gençlerin ve tesislerimizdeki sporcuların birlikte faaliyetlerde bulunmaları sağlanacaktır. Projemiz uzun dönem Avrupa Gönüllü Hizmeti olarak hazırlanmıştır. Planladığımız faaliyetlerle 4 gönüllü kurumumuzda uzun dönem AGH yapma imkanı bulacaktır. Projemize, imkanları ekonomik, sosyal ve coğrafi açıdan kısıtlı olan gençleri dahil ettik. Ayrıca AGH için başvuru yapan gençlerin kabul alması ve uzun süreli işbirliğine dayanan ortaklıklar sayesinde imkanı kısıtlı gençleri AGH fırsatından faydalandırmak amacını da taşımaktadır. Projenin ana hedefi, farklı kültür ve toplumlar arasında anlayış ve güven duygusunu geliştirmek, konuşup dinlemek suretiyle diyalog kurmak ve Ülkemiz gençleri ile Avrupa gençlerini bir araya getirmek, kaynaşmalarını, fikirlerini paylaşmalarını, yeni dostluklar geliştirmelerini, ortak ürünler üretmenin ve paylaşmanın değerini yaşayarak öğrenmelerini temin etmektir. Projemiz ile ilçelerimizde bulunan Gençlik Merkezlerimizi de sürece dahil ederek daha geniş bir kitleye ulaşmayı hedeflemekteyiz. İlçelerde bulunan gençleri AGH projelerine dahil ederek programın daha geniş bir yelpazede etki etmesini amaçlıyoruz" dedi.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat - İbrahim UĞUR
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.074 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]