• 0

16 Haziran 2017, 18:34 - Anasayfa // SPOR Haberi yazdır

Başkan, Biz Buraya Kimseyle Kavgaya Gelmedik

Başkan, Biz Buraya Kimseyle Kavgaya Gelmedik

Tokatspor Kulüp Başkanı Bahri Çabuk, Olağanüstü Genel Kurul'da görevi üstlenmelerin ardından Çarşamba günü iftar sonrasında kulüp binasında basın mensuplarının karşısına geçti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokatspor Kulüp Başkanı Bahri Çabuk, Olağanüstü Genel Kurul'da görevi üstlenmelerin ardından çarşamba günü iftar sonrasında basın mensuplarının karşısına geçti.
 
Yönetim Kurulu Üyeleri'yle birlikte basın açıklamasında bulunan Başkan Çabuk, kulüp evraklarında yaptıkları çalışmaları dosyalar halinde yeniden hazırladıklarını duyurdu. Kulübün genel kurul ortamında bilançosu kabul edilmişken görev geldikten sonra yeniden bilançoda yer almayan rakamların ödenecekler arasında çıktığını izah etti.
 
BELEDİYE ZİYARETİ
Başkan Bahri Çabuk, önceki gün hazırladıkları dosyalarla birlikte kulübün fahri başkanı, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nu ziyarete gittiklerini söyledi. Tokatspor’un bugünüyle alakalı görüşmelerde bulunduklarını anlattı. “Tokatspor geçen sene ligde kalmayı başarmıştır, en büyük sevincimiz budur. Üzüntümüz ise takımın olağanüstü borçlarıdır. Kongrede 6 trilyon gibi bir bütçe ile devraldığımız kasa bugün 7,5 milyon liraya kadar geldi. Tabi bunlar bizim tespit edebildiklerimiz. Tespit edemediğimizi de bekliyoruz yani, sürpriz olarak da değerlendirmiyoruz. Ancak bu borçlar tabiî ki her kulüpte var. Bizim kulübümüzde daha fazla var. Bizim kulüp sportif açıdan borçlanmış ama sportif açıdan hiçbir başarı elde edilmemiş. Her yıl, son 5 yıldır özellikle hep böyle son maçlarda ligde kalan bir takım olarak gelecek yıl 2. ligde kalmayı başarmış ve bundan sevinç duyulmuş. Bunlar bizi hep rahatsız ettiği ve üzdüğü için bir geçen seneki kongreden sonra 1 yıl boyunca burada yeniden yaşanacak kongre atmosferini bu sefer kendi lehimize çevirip bu yönetime talip olmaya karar vermiştik. Şuanda Yönetim Kurulu olarak bu görevin başındayız.” dedi.
 
BİZ KİMSEYLE KAVGAYA GELMEDİK
Açıklamasının devamında Tokatspor’un geleceğine dair bilgiler veren Başkan Çabuk özetle şunları söyledi: “Biz buraya kimseyle kavgaya gelmedik. Ama Tokatspor’un olağanüstü borçlarını ödeyecek bir bütçeyle de gelmedik. Biz bugün Tokatspor Kulübünü en iyi şekilde temsil etmek, başarılı bir şekilde sezonu tamamlamak, hedeflerini büyütmek için geldik. Bunun için de bir yapılanma, yeni bir ekonomik süreci bu sene yapacağız. Her şey bizi bekliyor. Biz kendimize göre bir bütçe ile buraya geldik, bu bütçeyi de futbol kulübüne ayırdık. Tokatspor’un geçmişteki borçlarına ayıracak böyle bir sermayemiz yok. Her sene olduğu gibi, her devre arasında olduğu gibi alışkanlık oluşturan, futbolcu alacaklarından doğan sizlerin de tabiri ile tahta açılması pozisyonundaki borçları ödeyerek bu takımı sahaya çıkaracağız. Sahaya çıkarmak için tabiî ki bugünkü gün itibariyle rakamlar var, biz bunlara ulaştık. Şimdi bu rakamları vermek istemiyorum, sizlere yazılı olarak vermek istiyorum, değerlendirmesini kendiniz yaparsınız. Biz bu kötü süreci en iyi şekilde aşmak istiyoruz. 15 gündür yaptığımız çok şey var bize göre, bunları değerlendiriyoruz. Aynı zamanda futbol takımının oluşması için gereken bütün çalışmaları yapıyoruz. Sağ olsun Yönetim Kurulu arkadaşlarımızdan herkes üzerine düşeni yapıyor, futbol takımıyla alakalı da daha sonra içerimize katılacak futbol adamlarıyla yeni takımımız oluşturuluyor. Futbol Şube Sorumlumuz Abdullah Canikli beyin bilgisi dahilinde bu işler olacak. Yani bizim de bir takımımız olacak ama bu takım sizleri de mutlu edecek. Güzel insanları aramıza katacağız, inşallah iyi başarılar elde edeceğimize inanıyoruz. Biz bu işi bildiğimizi düşünüyoruz ama ukalalık yapmıyoruz. Futbolda hata ve ukalalığa yer yok. Herkes kendi görevini yapacak. Futbolcu sahada çalışacak, biz de onların ekonomilerini yerine getirmek için mücadele edeceğiz. Tokatspor’un kasasında para yok, Tokatspor’a para vadeden kimse de yok. Ama biz kendi arkadaşlarımız, kendi çevreleriyle alakalı, çeşitli sponsorlarla görüşerek bu sorunlarımızı çözüyoruz. Projeler üretiyoruz. Bu projelerin içinde kombine kartları var. Bu kartları biz ticari amaç olarak değil, sadece halkımızı, seyircimizi tribünde görmek amacıyla katkıda bulunsunlar diye fiyatlarını onlara göre ayarladık. Birkaç çalışmamız daha var, onları da zamanı geldiğinde açıklayacağız.” dedi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SPOR Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]