• 0

16 Haziran 2017, 19:22 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Eroğlu, Temiz Çevre-Temiz Şehir-Temiz Tokat

Eroğlu, Temiz Çevre-Temiz Şehir-Temiz Tokat

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu eski çöplük alanı rehabilitasyon projesi hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu eski çöplük alanı rehabilitasyon projesi hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
 
 
Yeşilırmak kenarında yer alan 72 dönümlük alanda çöp dağları oluştuğunu dile getiren Başkan Eroğlu, bu proje ile hem doğanın temizleneceğini, hem görüntü kirliliğinin ortadan kalkacağını, hem de Tokatlılara yeni bir yeşil alan kazandırılacağını belirtti.
 
Belediye olarak çevreye, doğaya ve temizliğe önem verdiklerini ifade eden Başkan Eroğlu; “Göreve geldiğim andan itibaren temiz çevre, temiz şehir, temiz Tokat diyerek çalıştık. Şehrimizin temizliği için ekiplerimiz günlük 21 saat çalışıyorlar. Bunun içindir ki bu proje için bu yola baş koyduk. Projemizi gerçekleştireceğimiz alana 36 yıldır çöp dökülüyordu. Artık bu araziye 2014 yılından beri çöp dökülmüyor. 3 yıldır ise her gün 3-4 tır yani 150 tona yakın çöp Tokat-Turhal-Zile-Pazar Katı Atık Yönetim Birliği tarafından katı atık düzenli depolama tesisine götürülüyor. Bu çöp dağları çevreye yıllardır büyük zararlar veriyordu. Bu çöpler ırmağı ve havayı kirletiyordu. Bu nedenle bu işe koyulduk. Artık bu alanımızı park haline getirmek için çalışıyoruz” dedi.
 
PROJE BEDELİ 3 MİLYON 880 BİN TL
Göreve geldiği ilk andan beri vahşi çöp alanı ile ilgili çalışmalar yapmak niyetinde olduğunu vurgulayan Başkan Eroğlu; “Sloganımız çöpten park. Biz bu alanı Tokatlılılar için yemyeşil bir park haline getireceğiz. Bu projenin gerçekleşmesi için bir buçuk yıldır çalışıyoruz. Bu süre zarfında gerekli olan izin ve onayları aldık. Artık burada çöplükten gül yetiştireceğiz. İnsanların güzel vakit geçireceği bir parkı buraya inşa edeceğiz. 15 Mayıs’ta yer teslimi yapılmıştı. O tarih itibari ile de ekiplerimiz hızlı bir şekilde çalışmalarına başladılar” diye konuştu.
 
 
ÇÖPLÜKTEN PARK 1 YIL SONRA HAZIR
Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu projenin bir yıl sonra Temmuz ayında vatandaşla buluşacağını kaydederek; “Çalışmalarımız kapsamında arazide düzensiz bir şekilde bulunan çöpleri 46 bin 100 metrekarelik alanda toplayacağız. Taban geçirmezliği olan yeni bir alan açarak kil, mebran ve drenaj sistemi sağlayan sızıntı boruları yapacağız. Diğer yandan da yeni bir sızıntı havuzu yapılarak çöplükte biriken suyun yer altı kaynaklarına geçmesini önlemiş olacağız. Alanda ortaya çıkan metan gazı içinse kompos filtre ve gaz bacaları kullanacağız. Tüm bu ince işlerden sonra arazi bitki yetişmesi için uygun hale gelmiş olacak ve peyzaj çalışmalarımıza başlayacağız. En son olarak ağaçlandırma, çiçeklendirme ile birlikte parkımız inşallah vatandaşlarımızın beğenisine sunulacak” ifadelerini kullandı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]