• 0

05 Eylül 2018, 02:26 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Bakan Pakdemirli Tokat heyetini kabul etti

Bakan Pakdemirli Tokat heyetini kabul etti

AK Parti Tokat milletvekili Av. Mustafa Arslan, Ak Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat ve Tokat Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı İlhan Köten, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Ziyarette Tokat Heyeti, Tokat tarım ve hayvancılığının sorunları ve kapasitesi hakkında Bakan Pakdemirliye bilgiler verdi.
 
“TÜM TEDBİRLER ALINDI”

Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde yaşanan Şarbon vakası üzerine Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli açıklamalarda bulundu. Alınan numunelerin sonucu pozitif çıkan ve işletmede ölen toplam 146 adet hayvanın Gölbaşı Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekipleri tarafından Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü kriterlerine uygun olarak imha edildiğini belirten Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli,  "İşletme karantina altına alınmış olup giriş ve çıkışların hepsi kontrol altında tutulmaktadır. Halkımız ve yetiştiriciler rahat olsunlar her türlü teknik ve sağlık tedbiri alınmıştır. Hastalık çıkan işletmeye yakın mahallemizdeki gerekli sağlık kontrolleri ve aşılamalar yapılmıştır. Özellikle belirtmem gerekirse hastalık bu yıl Romanya, Fransa, İtalya, Rusya ve Macaristan gibi ülkelerde de görülmüştür” dedi.
 
“ÜRETİCİLERİMİZ VE TÜKETİCİLERİMİZ RAHAT OLSUN”

Yapılan işlemleri anlatan Dr. Pakdemirli "Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü'nün kriterlerine göre derin çukurlar kazılıp kireçleniyor ve üzeri kapatılıyor. İmha işlemi bu şekilde yapılıyor. Ayrıca ithal edilen bu hayvanlar piyasaya da verilmemiştir" diye konuştu.
 
Konuyla alakalı Teftiş Kurulu Başkanlığına talimat verdiğini de söyleyen Bakan Pakdemirli "Çok kuvvetli bir ekiple bu işin üzerine ciddi bir şekilde gidiliyor ve ihtimam gösteriliyor. İlk bulgulara göre şarbon hastalığının bitki kaynaklı olduğu görülüyor. Tabi bu incelemeler sonucunda açıklığa kavuşacak. Brezilya'dan gelen hayvanların buraya geliş süresi 30 gün. Bu 30 gün içerisinde bu hayvanlar oradan hasta olarak yola çıksaydı gemide ölmeleri gerekirdi. Bu sebeple hastalığın Türkiye'ye geldikten sonra olacağını tahmin ediyoruz. İlk bulgular da bunu gösteriyor" dedi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]