• 0

08 Eylül 2018, 01:52 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Fiyat artışına Ayvaz Su'dan açıklama!

Fiyat artışına Ayvaz Su'dan açıklama!

Artan döviz kurları sonucu koli fiyatı artan Niksar Ayvaz Suyu ile ilgili eleştirilere Ayvaz İşletme Müdürü Hikmet Subaşı'dan açıklama geldi: 'Piyasadaki ambalajlı suların ve Ayvaz Suyunun fiyatlarının yükselmesinde ki neden; Hammadde fiyatları ve döviz kurlarındaki olağan dışı artışlara bağlı olarak maliyetlerin de yükselmesidir'

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Artan döviz kurlarının ardından fiyat artışı yaşanan Niksar Ayvaz Suyu ile ilgili gerek medya gerekse sosyal medya üzerinden yapılan eleştirilere Niksar  Belediyesi Ayvaz İşletme Müdürü Hikmet Subaşı, yazılı bir açıklama yaptı. Subaşı Ayvaz Suyu koli fiyatlarındaki artışın speküle edildiğini ifade ederek artan döviz kurlarından dolayı yapılan ‘Fırsatçılık’ tarzındaki yorumlar sonrası açıklama yapmak zorunda kaldıklarını söyledi.
 
Ayvaz İşletme Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: Son günlerde gerek medyada gerekse sosyal medyada Ayvaz Suyunun koli fiyatlarının yükselişinin speküle edildiğini görerek bu konuda açıklama yapmamız zaruri hale gelmiştir. Sosyal medyada suyumuzu karalayacak ve artan döviz kurlarından dolayı işletmemizi “fırsatçılık” ile suçlayan yorumlar bizleri ziyadesiyle üzmüştür. Bu konuyla alakalı öncelikle bilinmesini isteriz ki, Ayvaz Suyu bizim markamız, Ayvaz İşletmemiz de Niksar halkının kendi öz sermayesidir. 2014 yılından bugüne kadar sürekli yükseliş gösteren Niksar Ayvaz İşletmemiz istikrarla büyümeye devam etmektedir. Bununla birlikte Ayvaz suyumuz Üstün Lezzet Ödülü ve Avrupa Kalite Ödülü’ne layık görülmüştür.
 
SEBEBİ, HAMMADDE FİYATLARI VE DÖVİZ KURLARINDAKİ ARTIŞ
 
Ambalajlı su üretiminde kullanılan; pet şişe, kapak, etiket, shrink, streç, makine ve yedek parça vs. fiyatları döviz üzerinden temin edilmektedir. 2017 yılı Kasım ayında 2018 yılı maliyetlerimizi planlarken dolar kuru 3,60 hammadde fiyatları ise 1500 dolar/ton civarında seyrederken, bu gün itibariyle dolar kuru 6,67 hammadde fiyatları ise 2000 dolar/ton civarında seyretmektedir. Dolayısıyla piyasadaki ambalajlı suların ve Ayvaz Suyunun fiyatlarının yükselmesinde ki neden; Hammadde fiyatları ve döviz kurlarındaki olağan dışı artışlara bağlı olarak maliyetlerin de yükselmesidir.
 
“TEDARİKÇİLER FİYAT ARTIŞINI SÜRDÜRDÜ”
 
Niksar Ayvaz İşletmesi olarak fiyatlarımızı güncelleme gerekliliğinden kaçınmamıza rağmen tedarikçilerimizin fiyat artışlarını sürdürmeleri ve piyasa koşulları nedeniyle Niksar’ın öz sermayesi olan işletmemizin faaliyetlerine devam etmesi ve gelecek nesillere taşımak adına fiyatlarımızda güncelleme yapmamız konusunda zaruriyet hasıl olmuştur. Tüm kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]