• 0

13 Eylül 2018, 15:01 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Yeni nesil sanayi sitesi 2021 yılında hizmete girecek

Yeni nesil sanayi sitesi 2021 yılında hizmete girecek

Tokat Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde Yeni Nesil Sanayi Sitesinin son durumu hakkında basın toplantısı yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Yeni Nesil Sanayi Sitesinin son durumu hakkında bilgilendirme yaptı.
 
Basın toplantısına Yeni Sanayi Sitesi Kooperatif Yönetim Kurulu Üyeleri, S.S Tokat Yeşil Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Altan Çelik, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Halil İbrahim Yüksel ve sanayi esnafı katıldı.
 
Yeni bir sanayi sitesinin neden gerekli olduğunun önemli olduğunu açıklayan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, çalışmalarda gelinen süreç hakkında bilgi verirken mevcut sanayi sitesi alanının ne olacağına dair bilgiler de verdi.
 
Başkan Eroğlu şöyle konuştu: "Sanayi projesi ve meydan projesi esnafımızla beraber karar vererek yapmayı düşündüğümüz projelerdi. Meydan projesiyle başlayıp sanayi projesiyle devam ederek esnafımızla omuz omuza bazı adımlar attık. Yaklaşık 2 buçuk yıl önce bu çalışmaya başlarken yer lazımdı bu yerin de cazip olması gerekiyordu. Bulunan yere esnafın tamam demesi gerekiyordu. Ve geleceğe dönük ihtiyaçlara cevap vermesi gerekiyordu. Şuanda taşınması düşünülen alan hem hazine arazisi olması nedeniyle hem şehrin içinde kalmayacak bir nokta olması nedeniyle bataksı dediğimiz Ankara-İstanbul-Turhal yolu üzerinde olması nedeniyle her anlamda olumlu durum oluşturduğu için esnafımızda sıcak baktı. Yapılan araştırma ve kamuoyu anketlerinde, orada çalışan insanlarımızın yüzde 80 civarında olumlu cevaplarını alınca ‘doğru yoldayız’ diyerek işi birkaç kademe daha ilerlettik. Tahmini süre bizim öngördüğümüz biz bu dosyayı 45 günde bakanlığa verdiğimizde inşallah yıl sonuna kadar bakanlığımızın buraya ihale yapmasını sağladığımız taktirde 2 buçuk yıla biter. 2021 yılı Haziran ayına kadar yeni bu alan biter ve esnafımız da taşınmaya başlar. Taşınma için de 6 ay süre veriyoruz. Bunu da taahhüt altına aldık. Hepsinin imzası ile sanayi bittiğinde 6 ay içerisinde taşınacağım diye. En geç 2021 yılı sonunda her şey biter ve esnafımız taşınmış olur" dedi.
 

Yeni nesil sanayi sitesi ile ilgili bütün resmi evrak işlerini bitirdiklerini ve dosyasının 45 gün içerisinde Bakanlığa sunulacağını belirten Başkan Eroğlu, "Bu projelerin; yeni nesil sanayi sitesi, stadyum ve havaalanı olduğunu belirtti. Bu şu demek; Bizzat Cumhurbaşkanımızın ağzından çıkan ve kendisinin takip ettiği ve yeni sistemde hükümetin icraatları arasına yazılan 3 değerli proje. Buradan yola çıkarak yeni sanayi sitemizin 100 günlük eylem planı içerisinde yer alması bizim bu evrakları tamamlamamızla hızlı bir şekilde ihaleye çıkacaktır. Türkiye genelinde taşınacak 135 sanayi sitesi arasında ilk 11’de yer alan Tokat’ın müracat eden ilk 3-4’lerde olduğuna dikkat çeken Başkan Eroğlu, yolları, kapalı alanları, sosyal donatı alanları cami, okul gibi alanları yapılacak sanayi sitesi ile ilgili ‘gelecekte genişletilebilir mi?’ sorusuna “Evet genişletilebilir, genişletilirken yine etrafına bakarak adım atmamız lazım. Tarımsal vasfını bitirmiş bir arazi olması gerekiyor. Eğer hala tarım verimi alınan bir toprak parçası olursa asla bu adımı atmayız" şeklinde konuştu.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat - Halil İbrahim YEL
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]