• 0

13 Eylül 2018, 15:45 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Tokat'ta 500 kişiye 'istihdam' kapısı

Tokat'ta 500 kişiye 'istihdam' kapısı

Merkezi Kırklareli'nde olan dev tekstil firması Alders, Tokat'a fabrika açıyor. 500 kişiyi istihdam edecek olan şirket, dokuma ve örme konfeksiyonunda hizmet veriyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Alders Tekstil yöneticileri, Tokat Organize Sanayi Bölgesi'nde açacakları ve 500 kişiye istihdam sağlamayı hedefledikleri işletmeleri ile alakalı görüş alışverişinde bulunmak üzere Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr Ali Çelik'i ziyaret etti.
 
İTİBARI OLAN BİR ŞİRKET
 
Ziyaret Alders Tekstil adına Nurcan Tokmak ve yöneticileri tarafından gerçekleştirildi. Aynı zamanda Tokat Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı'nı da yürütüyor olan TSO Başkanı Çelik, ihracata dayalı olarak çalışmalarını sürdüren şirketin küresel çapta itibar sahibi bir oluşum olduğuna dikkat çekti. Başkan Çelik, Yüce Tekstil'in yerinde hizmet verecek olan Alders Tekstil'in 500 kişilik istihdamının Tokat için son derece önemli olduğunu vurguladı.
 
ALDERS TEKSTİL KİMDİR?
 
Alders küresel çapta itibarlı, çevreye ve etik değerlere önem veren saygın hazır giyim markalarıyla tasarım, üretim, lojistik alanlarında, güncel ihtiyaçlara yönelik yaratıcı projelerle çözüm ortaklığı gerçekleştiren bir konfeksiyon sanayi şirketidir. 2002 yılında Kırklareli'nin Vize İlçesi'nde kurulmuş olan Alders'in 2017 yılı üretim hacmi, dokuma konfeksiyonun da aylık 800 bin adet, örme konfeksiyonunda ise aylık 400 bin adede ulaşmıştır. Yönetim ofisi ve iç üretim ünitelerinde 500 çalışanı olan Alders ailesi fason üretim üniteleri ve tedarikçileri de dahil edildiğinde yaklaşık 5 bin kişiye istihdam sağlamaktadır.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]