• 0

14 Eylül 2018, 20:12 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Çalışkan, 'Tokat'ta ev kiraları dudak uçuklatıyor!'

Çalışkan, 'Tokat'ta ev kiraları dudak uçuklatıyor!'

Tokat'ta ev ve iş yeri kiralarının dudak uçurtan rakamları bulduğunu söyleyen MHP Tokat Başkanı Çalışkan, "800 ila bin 500 TL arasında kira olmaz. Kenti yönetenler acilen çözüm bulmalı" dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

MHP Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan, son dönemde kent genelinde artan ev kiralarını gündeme taşıdı. Tokat'ta ev ve iş yeri kiralarının dudak uçurtan rakamları bulduğunu söyleyen İl Başkanı Çalışkan, "Bir aylık kazancının tamamı yada yarısından fazlasını ev kirasına ödeyen hemşehrilerimiz var" dedi.
 
"Kentteki istihdam ve ekonomik potansiyeli göz önüne aldığımızda 'Bin ila Bin 500 TL' gibi kira rakamları çok yüksektir" diyen Çalışkan, daha dışarıdaki sobalı evlerin bile 800 TL'den kiraya verildiğine dikkat çekti.
 
KENTİ YÖNETENLERE ÇAĞRI
 
MHP'li Çalışkan şöyle konuştu; "Bu durum iş bulmanın bir hayli zor olduğu kentte asgari ücretten başka geliri olmayan bir ailenin geçinmesini neredeyse imkansız kılmaktadır. Kış ayının yaklaşması, okulların açılması, haliyle bir ailenin veya esnafın kira giderlerinin yanında bir çok yükü de beraberinde getirecektir. En büyük fedakarlık mal sahiplerine düşmektedir. Bu zor dönemde mal sahipleri kiracılarına yardımcı olmalıdır. Kenti yönetenler bir araya gelerek, 'ne tür çözümler ortaya konulabilir' mutlaka zaman kaybetmeden bulmalı ve hayata geçirilmelidir. Yüksek kira fiyatlarına acilen çözüm bulunmalıdır."
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]