• 0

14 Eylül 2018, 20:13 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Arslan, 'Tüm Öğrenciler, Haydi okula!'

Arslan, 'Tüm Öğrenciler, Haydi okula!'

Ak Parti Tokat Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Av. Mustafa Arslan 2018-2019 Eğitim - Öğretim Yılı açılışı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Arslan, yayınladığı mesajında şunları dile getirdi;
 
2018-2019 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla; yüreği okula ilk kez başlamanın heyecanıyla çarpan minik yavrularımız, okuluna kavuşmayı bekleyen sevgili çocuklarımız, anne babaları ile onurlu mesleği seçerek ülkemizin her köşesinde bu mukaddes görevi ifa eden değerli öğretmenlerimiz ve yöneticilerimizle yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın  heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. 
 
Eğitim ve öğretim davası insan olma, millet olma davasıdır. “İlim ilim bilmektir, ilim kendini bilmektir, sen kendini bilmezsen ya nice okumaktır.” diyen Yunus’u, “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” diyen Hazreti Ali’nin sözleri eğitim-öğretime verilen önemi göstermektedir.
 
Diğer yönden toplumların kalkınması rahat ve huzura kavuşmalarının tek yolu bireylerinin iyi bir eğitim almasından geçmektedir. Bu da çağdaş eğitim ile mümkündür. Hükümet olarak çağdaş eğitimi yakalamak için öğrencilerimizin okul öncesinden, üniversiteye kadar çağın gereklerine uygun eğitim almaları, teknolojik imkânları en yüksek seviyede kullanmaları ve eğitim fırsatlarından aynı derecede faydalanmaları için en büyük bütçeyi eğitime ayırdık. Büyük eğitim atılımları gerçekleştirdik. En değerli yatırımın eğitime ve insana yapılan yatırım olduğunu biliyoruz. Bu anlayış içinde geleceğe yön verecek projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Gayemiz ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacak, 2023 hedefleri ile 2053 ve 2071 vizyonuyla buluşturacak olan, okuyan, araştıran, geleceğe dair hedef ve iddiaları olan, ülkesini ve milletini seven nitelikli bir nesil yetiştirmektir. Bu gayemizi başarmak için kararlıyız, emin adımlarla hedeflerimize doğru ilerliyoruz. 
 
Bu vesile ile öğretmenlerimize, çocuklarımızın yetiştirilmesindeki büyük fedakârlıklarından dolayı teşekkür ediyorum.
 
2018–2019 eğitim- öğretim yılının tüm ülkemizle birlikte, Tokat ilimizdeki öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve eğitim çalışanlarına hayırlı olmasını diliyor, şimdiden emeği geçen ve geçecek olan eğitim gönüllülerine şükranlarımı sunuyorum.
 
Tüm Öğrenciler
HAYDİ OKULA!
 
Av. Mustafa ARSLAN
Ak Parti Tokat Milletvekili
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.098 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]