• 0

15 Eylül 2018, 21:44 - Anasayfa // RÖPORTAJ Haberi yazdır

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor

0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Başkanım, son yıllarda Sinanpaşa istihdam anlamında Ayfon’un yüzü olmaya başladı. Bu konudaki çalışmalarınız nelerdir?
 
Sinanpaşa ilçemize ait 2850 m2 kapalı alana sahip büyük bir tesis tamamlandık. 400 kişi kapasiteli Tekstil fabrikasında çalışıyon, Şu anda ilimizden, ilçe, kasaba ve köylerinizin genelinden 220 bayanımız mevcut. Afyonkarahisar ilimizden, Sinanpaşa ilçemiz, kasaba ve köylerimizden bayanlarımız, gençlerimiz, Vatanımız, Milletimiz, Bayrağımız İçin, Üreten bir Türkiye İçin var güçleriyle çalışmaktalar. Biz göreve gelmeden önce şunu söylemiştik, “VAKİT; İSTİHDAM, ÜRETİM, BAYANLARIMIZIN, GENÇLERİMİZİN İŞ SAHİBİ OLMASI VAKTİ”. Bunu gerçekleştirdik ve daha tamamlamaya çalıştığımız bir çok projemiz mevcut”.
 
Avrupa Birliği Projesi Kapsamında Çalışmalar devam ediyor. Almanya ve Belçika ziyaretleri yapıldı görüşmeler neticesinde Avrupa Birliği Proje Danışmanımız Proje Yazımı ve Takip İşlerini Gerçekleştiriyor. Eğitim ve buna bağlı olarak istihdam önemli. Sonuç odaklı çalışacağız.
 
Şimdi Tekstil Fabrikasının hemen üst tarafında yanına MAKİNA İMALAT FABRİKASI tamamlandı ve Köylerimize, Kasabalarımıza, İlçemize, İlimize, kısaca Ülkemize üretim yaparak katkı oluşturacak, az da olsa istihdam sağlayacak çalışmalar ard arda yapılmaya devam edecektir.
 
Seçimler gelip geçecek, Ama biz çalışmaktan vazgeçmeyeceğiz. Hedeflerimiz doğrultusunda durmadan, dinlenmeden çalışarak projelerimizi teker teker gerçekleştiriyoruz. BİZDE MAKAMLAR MEVKİLER SON PLANDADIR. Millete hizmet ve milletin yanında olmak daima ön planda. Sinanpaşa İlçemiz, Kasaba ve Köylerimizin gelişmesi, kalkınması için durmadan çalışıyoruz.
 
Basından ve kamuoyundan büyük taktir toplayan, Türkiye’nin en kapsamlı organize sanayi kooperatifinin hamlelerini attınız bu konuda da bizlere bilgi verebilir misiniz?
 
Türkiye genelinde 129 adet % 70 doluluk oranını sağlamamış Organize Sanayi Bölgelerine destek vererek yeni Organize Sanayi Bölgelerinin kurulmasını sağlıyor, Afyonkarahisar 2. Organize Sanayi Bölgemiz ve 73 adet kuruluş aşamasındaki Organize Sanayi Bölgelerinin kurulması ve istihdam sağlanması için çalışmalarına devam ediyor, belirli bir bitçe oluşturarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Organize Sanayiler Başkanlığından Tahsis yapılarak Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz ile Müteşebbis Heyet onayı ile kamulaştırma işlemleri gerçekleştirilecektir. İstihdam Seferberliği yapan TOSYAK Genel Başkanı Zeynel Elcik’e Afyonkarahisar 2. Organize Sanayi Bölgemiz için yaptığı çalışmalar için teşekkür ediyoruz.
 
Ak Parti Hükümeti ile Türkiye’de bir çok alanda kalkınma hamleleri yapıldı ve bu hamlelerin başında “Sağlık Atılımları” var. Sinanpaşa’da bu yatırımlardan payına düşeni aldı mı?
 
Evet bu alanda yatırımızı yaptık ve başlattık ilk olarak, Hastane yeri belirlendi kamulaştırması yapıldı. Modern Devlet Hastanesi için arsasını hibe eden Ali Bayram’ın annesi Samiye Bayram annemizin ellerinden öpüyorum. Arsasını belirli bir bedel karşılığı veren Modern Devlet Hastanemizin yapılmasına vesile olan arsa sahiplerine de teşekkür ediyoruz. Orada, 50 Yataklı Devlet Hastanemiz yükselecek. İlçemize En Yakın Bağlantı Yolu Olan İzmir Yolu Çıkışına Yapılması Bütün Meclis Üyelerimizin Tamamının Oy Birliği İle Kabul Edildi. Buda Sinanpaşa Belediyesi Meclisinin, ilçemize olan hizmet duyarlılığının bir göstergesidir. Tabi ki bizlere en büyük desteği sağlayan Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, millete hizmet yolunda verdikleri hizmetler için sonsuz teşekkür ediyorum.
 
Aynı zamanda, İlçemizde yapılacak olan Modern Devlet Hastanesi bünyesinde 112 Acil Servis bölümü de bulunacaktır. Yapımı tamamlanarak ilçe merkezimizde hizmet vermeye devam ediyor.
 
Peki Sayın Başkanım devam eden projelerinizi şöyle kısaca sıralayacak olursak..
 
AKYAR BARAJI; Yaklaşık 1.5 yıldır su ölçümleri devam etmiştir. İçme suyu isale hattı ve deposu ile içme suyu temini sonrası Tarımsal Sulama için çiftçilerimizin sulanamayan arazilerinin sulanabilmesi ve tarıma, üretime destek, millete hizmet için yapılan bir çalışma. Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatıyla 2018 yılı ek yatırım programına alınması planlanmaktadır. DSİ Genel Müdürü, Bölge Müdürü ve çalışan personelin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
 
ADALET SARAYI; Göreve geldiğimiz andan itibaren yapılması için gerekli adımlar atıldı. Yer tespiti yapılarak arsası ayarlandı. Tapu devri yapıldı. Adalet Sarayımız yatırıma alındı. Projeleri hazır ve ihale aşamasında. Türkiye genelinde tip proje olarak uygulanacak. Hayırlı olsun.
 
VATANSEVERLİĞİN SEMBOLÜ ALBAY REŞAT ÇİĞİLTEPE ŞEHİTLİĞİNE SİNANPAŞA İLÇE MERKEZİNDEN GİDEN yaklaşık 8.5 km uzunluğunda 7 m genişliğinde Parke Yol yatırıma alındı. Bütçesi ayrıldı. İhaleye çıktı. Milli Parklar sınırına kadar yapıldı. Devamı da gelir inşallah.
 
Kurtuluş Savaşında yarım saat içinde cepheyi alamayıp Atatürk’e verdiği sözü yerine getiremeyen 57. Tümen Komutanı Albay Reşat Çiğiltepe’nin Şehitliği ilçemizde. Bu Vatan için Türkiye’nin her ilinden gelerek Şehit düşen Vatan evlatları ve Ulu Önder Atatürk’ün ruhu şad olsun..
 
JEOTERMAL SICAK SU VE MİNERALLİ SU ARAMA RUHSATI; 02.12.2014 tarihinde Afyonkarahisar İl Özel İdaresinden alındı. Karbondioksit, Gravite ve Des Rezistivite Ölçümleri Yapıldı. Sondaj yapacak firmalarla görüşmeler devam ediyor. İlçe, kasaba ve köylerimizin ısıtılması, dönüş suyunun seracılıkta kullanılması konusunda yatırımcı firmaları ilçemize davet ediyoruz.
 
SGK SOSYAL GÜVENLİK KURUMU İLÇE BİNASI; İlçemize SGK binası yapılması için arsa Sinanpaşa
 
AFYONKARAHİSAR MERKEZ 2. ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ; 3.407.000 m2 Sinanpaşa ilçemizde, İzmir yolu üzerinde bulunan, yolların kavşak noktasında bulunan nadir Organize Sanayi Bölgelerinden biri. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2018 yılı Yatırım Programına Alındı. Türkiye’de yatırıma alınan 10 adet Organize Sanayiden biri Afyonkarahisar 2. Organize Sanayi Bölgesi.
Kamulaştırma aşamasında. Planlama çalışmaları devam ediyor. Hızlı Tren üzerinden geçiyor, ara durak başvurusu yapıldı. Ayrıca yük taşımacılığı için Devlet Demir Yolları 7. Bölge Müdürlüğüne demiryolu hattı bağlantı başvurusu yapıldı. Zafer Uluslararası Havaalanına 60 km mesafede, Afyonkarahisar İzmir yolu 27. km’de ana arter üzerinde. Yatırım yapmak isteyen, Büyük düşünen firmaları ilçemize davet ediyoruz..
 
Başkanım son olarak ne söylemek istersiniz?
 
Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere tüm bakanlık çalışanları, müsteşarlar, danışmanlar, genel müdürlerimiz, bölge müdürlerimiz, şube müdürlerimiz, memur, işçi, memleket için durmadan çalışan emek veren tüm belediye personelimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
 
Murat KARAKOYUN
İnşaat Mühendisi
SİNANPAŞA BELEDİYE BAŞKANI
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer RÖPORTAJ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.043 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]