• 0

08 Ekim 2018, 10:25 - Anasayfa // SPOR Haberi yazdır

Tokat'ta karakucak güreşleri yapıldı

Tokat'ta karakucak güreşleri yapıldı

7. Tokat milli birlik ve beraberlik karakucak güreşleri yoğun katılımla Gümenek'te gerçekleşti

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Müsabakaların açılışında konuşan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Bu güzel günde hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Güreş bizim ata sporumuz, geleneksel sporumuzdur. Nice nice pehlivanlar çıkarmış bir şehrin evlatlarıyız. Er meydanında bize bu zevki veren pehlivanlarımıza başarılar dileriz. Karakucak güreşlerinin bizim için önemli bir yeri vardır. Tokat’ta eskiden beri her ortamda karakucak güreşleri yapılmaktadır. Bu geleneğin devamında katkısı olan herkese teşekkürü bir borç bilirim” dedi.
 
“HZ. HAMZA GÜREŞÇİLERİN PİRİ”
 
CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz da tören alanında yaptığı konuşmada, Tokat Milli Birlik ve Beraberlik Karakucak Güreşleri’nin önemli bir organizasyon olduğunu belirterek, “Güreşin piri Hz. Hamza’dır. Bu açıdan da güreş son derece önemlidir. Ata sporumuz güreşin, sporun ve sporcunun her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Geleceğin pehlivanları çocuklarımıza ve tüm sporcularımıza başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
 
 
ERDAL POLAT’TAN TOKAT KARAKUCAK GÜREŞLERİNE 75 BİN LİRA..
 
Müsabakaların olmazsa olmazı güreş ağalığı da büyük çekişmeye sahne oldu. Yarışmalarda güreş ağası olabilmek için Erdal Polat, Erkan Er, Mehmet Meral, Çevreli Hüseyin Akbaş Güreşleri Ağası Ahmet Akçan ve Niksar güreşleri ağası Hasibe Yıldırım yarıştılar.  Ağalığı iş adamı  Erdal Polat 75 bin liraya aldı. Güreşlerde Ahmet Akçan 5 bin lira bağışta bulundu.
 
SAMET ÖZARSLAN BİRİNCİ OLDU
 
Güreşlerde Baş pehlivanlığı finalde Hüseyin Kalaycı'yı yenen Samet Özarslan aldı. İkinciliği Hüseyin Kalaycı olurken, üçüncülükleri Murat Solakcı ve Serhat Elvan oldular.
 
Güreşlere CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe, Ak Parti Tokat İl Başkanı  Metin Polat, İyi Parti Tokat İl başkanı Ömer Sağol, TSO Başkanı Dr. Ali Çelik Gençlikspor Tokat İl Müdürü Cemil Çağlar, iş adamlarından güreşçi dostları Özgem Grup Başkanı Hasan Hüseyin Koç, Akcanlar İnşaat Ahmet Akcan, Erkan Kereste Erkan Er, Meral İnşaat  Mehmet Meral ve çok  sayıda güreş sever katıldı. Bu arada  Tokat Güreşçiler Spor Kulüp Başkanı Onur Balcı müsabakalarda hazır bulundu.
 
Gençlikspor İl Müdürü  Cemil Çağlar ve Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe güreşlerin başından sonuna kadar izleyerek sporcuların yanında olduklarını bir kez daha gösterdiler.

Güreşler, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, Tokat İl Özel İdaresi ve Tokat Belediyesi’nin katkılarıyla yapıldı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SPOR Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]