• 0

16 Ekim 2018, 12:22 - Anasayfa // SPOR Haberi yazdır

Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün yetenek avı

Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün yetenek avı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde hayata geçirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında Tokat'ın yetenekleri ortaya çıkmaya devam ediyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Türkiye genelinde bu yıl 1 milyon öğrencinin taraması planlanırken, önümüzdeki yıl bu rakam 5 milyon olması hedefleniyor. Proje kapsamında her öğrencinin en az 2 veya 3 spor dalında aktiviteye katılması, lisans çıkarması ve spor yapması planlanıyor.
 
TURHAL SEÇMELERİ DEVAM EDİYOR
 
Proje kapsamında Tokat’ta yoğun bir seçme ve deneme çalışması devam ediyor. Bu hafta yeteneğini keşfet ekibinin çalışma alanı Tokat’ın Turhal ilçesindeydi. Tokat İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi Yeni tarama çalışmaları Turhal Mehmet Uzun Spor Salonunuzda devam ediyor.  Turhal seçmelerinde başarılı ve yetenekli öğrenciler tek tek belirleniyor.
 
 
TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEKLER
 
Yetenek taraması sonrası keşfedilecek yetenekli öğrenciler uygun eğitimle uluslararası arenada Türkiye'yi temsil edecekler. Kapsamı her yıl daha da genişletilerek devamlı hale getirilecek projeyle, yetenekli çocukların geç kalınmadan keşfedilmesinin ve Türkiye'nin spor altyapısının sağlam temeller üzerinde yükselmesinin sağlanacağı ifade edildi.
 
Hedefin, tarama yapılacak çocukların yüzde 10'uyla temel eğitime devam edilmesi olduğu vurgulanırken, oluşturulacak geniş sporcu havuzuyla, içlerinden olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonalarının çıkacağı elit sporcular yetiştirileceği dile getirildi.
 
Proje kapsamında 81 ilde 24 bin okulun 135 uzman birim tarafından taramasının yapılacağı belirtildi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SPOR Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]