• 0

17 Ekim 2018, 16:11 - Anasayfa // SAĞLIK Haberi yazdır

Temiz eller sağlıklı hayat

Temiz eller sağlıklı hayat

Tokat'ta Dünya El Yıkama Günü dolayısıyla okullarda değişik etkinlikler düzenlendi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Tokat İl Sağlık Müdürlüğü Sağlığın Geliştirilmesi Birimi tarafından 15 Ekim 2018 Pazartesi günü Merkez Ülkü İlköğretim Okulu'nda bulaşıcı hastalıklardan korunmada doğru yöntemle el yıkamanın önemi anlatıldı. Doğru el yıkama  tekniği uygulamalı olarak gösterildi, öğrencilere eğitici materyaller dağıtıldı.
 
DOĞRU EL YIKAMA TEKNİKLERİ
 
Konuyla ilgili olarak Sağlık Bakanlığı yetkilileri, "Bugün Sağlık Bakanlığı olarak doğru el yıkama yönteminin öğretilmesiyle ilgili etkinlikler yapıyoruz. 15 Ekim Dünya El Yıkama Günü'nde özellikle halkımıza klasik yöntemlerle yaptığımız el yıkamanın gerçek anlamda hastalıklarla mücadele konusunda ellerimizi temizlemediğini, bunun için Dünya Sağlık Örgütü ve Bakanlığımızın iş birliği ile hazırlanan 12 basamakta doğru el yıkama yöntemini halkımıza, öğrencilerimize göstererek hastalıklardan korunmanın daha kolay ve ucuz yöntemini gösteriyoruz. Öğrencilere ellerinin doğru yöntemle nasıl yıkanacağını anlatmaya çalışıyoruz. Böylelikle önümüzde sonbahar ve kış mevsimleri de olduğundan dolayı ve bu ayların da solunum yolu enfeksiyonlarının da en sık görüldüğü aylar olması üzerine solunum yolu enfeksiyonlarından korunmanın en iyi yöntemi de ellerimizin doğru yıkanması olduğunu aktarıyoruz" açıklamasını yaptılar.
 
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SAĞLIK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.061 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]