• 0

09 Haziran 2017, 05:06 - Anasayfa // RÖPORTAJ Haberi yazdır

Bekçi, Suça Azmettirme Niteliğinde

Bekçi, Suça Azmettirme Niteliğinde

Fransız siyaset bilimi uzmanı Philippe Moreau Defarges'ın skandal sözleri için TESOB Başkanı Mehmet Bekçi, "Basit bir düşünce açıklaması niteliğinde olmadığı ve belirtilen suça azmettirme niteliğinde olduğu açık bir gerçekliktir" yorumunu yaptı

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Bekçi, "Philippe Moreau Defarges'in açıklamalarının basit bir düşünce açıklaması niteliğinde olmadığı ve belirtilen suça azmettirme niteliğinde olduğu açık bir gerçekliktir" dedi.
 
Fransız haber ve Ekonomi kanalı BFM Business'in yayımladığı "Dünyada 7 Gün" isimli programda konuşan Fransa Uluslararası İlişkiler Enstitüsü (IFRI) siyaset bilimi uzmanı  Philippe Moreau Defarges,'in Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik skandal sözlerine bir tepki de  Tokat Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Mehmet Bekçi'den geldi.
 
 
TESOB Başkanı Mehmet Bekçi, açıklamasında "Türkiye Cumhuriyeti devleti büyük bir ülkedir, içte ve dışta Türkiye'mizin iyiliğini istemeyen bölücü terör örgütleri ile iç içe çalışarak ülkemize bir takım yaptırımlar yaptırmak düşüncesi ile birlik ve beraberliğimizi bozmaya teşebbüs etmeleri ve bu yönde faaliyet içerisinde olmaları bizleri daha da güçlendirecektir. Etnik yapısı, siyasi görüşü, dünya görüşü farklı olanlar söz konusu Türkiye olunca Türk ve Türkiye ekseninde birleşirler bunu dün ispat etmiştik bugün de ispat ederiz" ifadelerine yer verdi.
 
"HALA NİFAK TOHUMLARI EKME PEŞİNDESİNİZ"
TESOB Başkanı Bekçi, "Ülkemizde demokratik bir seçim sonuç halkımızın büyük bir kısmı tercihleri noktasında çoğulcu bir üstünlük sağladılar. Demokrasinin gereği ülkenin güzel insanlarının vermiş olduğu karara biz Türk milleti olarak uyuyoruz ve kabul ediyoruz da ey Avrupa size ne oluyor? Ey Dünya size ne oluyor? Çifte standart olan tavır ve davranışlarınızdan bizler rahatsızız. Bizler ülkemizde hür ve mutluyuz. Siz ise hala nifak tohumları ekme peşindesiniz daha düne kadar ecdadımızın etekleri dibinde tir tir titrerken bugün hükmetmeye kalkıyorsunuz. Siz kendinize bakın. Bu yüce Türk milleti ne vatanından bir parça ne de insanından tek bir ferdini size kurban etmeyecektir" diye konuştu.
 
"TÜRKİYE ALEYHİNDE OLANLAR BEDEL ÖDEMEYE HAZIR OLSUN"
"Benim ülkemin Cumhurbaşkanına benim ülkemin Başbakanına benim ülkemin bir ferdine zarar vermeye kalkanlar bunun karşılığını misliyle ödemeye göze almalıdır" diyen Bekçi,  "Türkiye'nin aleyhinde olanlar bedel ödemeye hazır olsun. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Türk Milleti'nin büyük çoğunlunun tercih sebebi olmuştur. Hiç kimse hiçbir güç Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nı bırakın Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan küçüğünden büyüğüne hiçbir ferdine bu cümleleri kuramaz. Buna müsaade etmemiz söz konusu bile olamaz" diyerek açıklamasına son verdi.
Tokat Haber 60


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer RÖPORTAJ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : (0356) 212 4884
Gsm : (0546) 449 5162
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]