• 0

20 Ekim 2018, 19:42 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Yerel basının sorunları masaya yatırıldı

Yerel basının sorunları masaya yatırıldı

Türkiye Yerel Basın Birliği Genel Başkanı Nezir Karayün ve beraberindeki gazeteciler, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul 3.Bölge Milletvekili İsmail Faruk Aksu'yu genel merkezindeki makamında ziyaret etti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Türkiye Yerel Basın Birliği Genel Başkanı Nezir Karayün ve beraberindeki gazeteciler Aksu’yu ziyaret ederek “ Yerel Basının Sorunları ve Çözüm Önerileri” adlı dosyayı takdim edip yerel basının sorunlarını masaya yatırdı.
 
Yerel basının can çekiştiğini dile getiren Karayün, “ Yıllarca çözüm yolları aradıklarını, toplantılar ve seminerler düzenlemelerine rağmen, her yılın sonunda hüsranla karşılaştıklarını ve hiçbir ilerleme kaydedemediklerini belirtti. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul 3.Bölge Milletvekili İsmail Faruk Aksu, “ Yerel basının sorunlarını yakından biliyorum ve bu konu hakkında benimde hazırlamış olduğum bir dosya var. En kısa zamanda ilgili dosyayı genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye ileteceğim” dedi.
 
 
“En büyük Görev TBMM’ye Düşüyor”
 
Yazılı veya görsel medyanın en büyük sorununun; yetişmiş insana, iletişim ve bilişim teknolojilerinden yararlanamama ve iletişim fakülteleri ile yeterli ilişkiyi sağlayamama gibi problemlerden oluştuğunu belirten Karayün, “Yerel medyadaki sorunların çözümlenmesi için öncelikli iş yasal boşlukların giderilmesidir. Burada en büyük görev ise TBMM’ye düşmektedir” dedi.
 
“Türkiye Yerel Yayıncılar Meslek Odası Kurulmalı”

Yerel basının sorunlarına dair, çözüm önerilerinden birkaçına değinen Karayün, “İvedilikle yapılması gereken ilk iş ‘Türkiye Yerel Yayıncılar Meslek Odası’ kurulmasının gerekliliğine değindi.
 
Daha sonra basın ve yayından sorumlu kurum ve kuruluşların yeniden yapılanması, yerel yayın kuruluşlarına özel önemin verilmesi, yayın kuruluşu malzeme ve makinelerine vergi muafiyeti, yayıncılık mesleki lisesinin açılması, yerel basına basın ilan kurumu dışında devlet bütçesinden pay ayrılması, kamu kurum ve kuruluşlarının ilanları yerel basına verilmesi gerektiğine değinerek sözlerini noktaladı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.093 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]