• 0

23 Ekim 2018, 00:19 - Anasayfa // Reşadiye Haberi yazdır

Reşadiye Kaymakamı köyleri ziyaret etti

Reşadiye Kaymakamı köyleri ziyaret etti

Reşadiye Kaymakamı Murat Mete, Sazak, İsmailiye, Yoğunpelit, Özlüce köylerini ziyaret ederek yapımı tamamlanan ve devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Reşadiye Kaymakamı Murat Mete, Tozanlı bölgesindeki bazı köylerimizi ziyaret ederek, yapımı tamamlanan ve devam eden çalışmaları denetledi. Özel İdare Müdürü Mustafa Yılmaz’ın da hazır bulunduğu ziyaretler sırası ile Sazak, İsmailiye, Yoğunpelit ve Özlüce köyleri şeklinde oldu.
 
Gittiği köylerde, köy muhtarları ile birlikte bir araya gelen  Reşadiye Kaymakamı, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Eşi vefat eden Özlüce köyü muhtarı Yakup Erdağ’a taziye ziyaretinde bulunan Reşadiye Kaymakamı Murat Mete ve Özel İdare Müdürü Mustafa Yılmaz, köy halkı ile bir araya geldiler. Köylülerle sohbet eden Kaymakam Mete, istek, şikayet ve taleplerini dinledi.
 
 
MURAT METE MUHTARLAR GÜNÜNÜ KUTLADI
 
Muhtarlar günü de kutlayan Kaymakam Murat Mete, “Tarihimizde ilk olarak 19 Ekim 1829’da, şanlı ecdadımız Osmanlı tarafından İstanbul’da başlatılan ve 1833’ten itibaren de Anadolu’nun bütün mahalle ve köylerinde hayata geçirilen muhtarlık sistemi, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil etmektedir. Vatandaşlarımızın oylarıyla seçilen muhtarlarımız, cumhuriyet tarihimiz boyunca köylerimizin ve mahallelerimizin en önemli temsilcisi olmuştur” dedi.
 
Mete açıklamalarında şu hususlara yer verdi: “Hem milleti hem devleti temsil eden muhtarlarımız, görev yaptıkları köy ve mahallelerdeki vatandaşların taleplerini ayrıca sorumlu oldukları yerlerin sorunlarını en kısa sürede yetkili makama ileterek, ihtiyaçların doğru bir şekilde tespit edilip karşılanmasında ve merkezi idarenin yol haritası çizmesinde önemli bir aktördür. Vatandaşlarımızın dertlerine, tasalarına, sevinçlerine ve mutluluklarına ortak olan, beklentilerini ve ihtiyaçlarını devletimize iletme noktasında etkin rol oynayan muhtarlarımız, devletle milletin bütünleşmesinin temel harcını oluşturmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle ilçemizde görev yapan tüm mahalle ve köy muhtarlarımız başta olmak üzere, ülkemizde görev yapan bütün muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, başarı, sağlık ve esenlikler diliyorum.”
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Reşadiye Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]