• 0

25 Ekim 2018, 20:33 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Antalya'da Tokat rüzgarı

Antalya'da Tokat rüzgarı

Antalya Ticaret Borsası (ATB) tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) desteğiyle bu yıl 9'uncusu düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) açıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Antalya Expo Center'da açılan 9. YÖREX'e KKTC ve 72 ilden 485 kurum ve firma katılıyor. Fuarda Tokat standı göz doldurdu.

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde, Tokat Ticaret Borsası, Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası, Niksar Ticaret ve Sanayi Odası, Turhal Ticaret ve Sanayi Odası, Zile Ticaret ve Sanayi Odası ile Zile Ticaret Borsasının katkılarıyla katılım sağlanan fuarda, Tokat standı coğrafi işaret zenginliği ve kendine has Omuz Halayı ile dikkatleri üzerinde topladı.

ALİ ÇELİK, TOKAT ÜRÜNLERİNİ TANITTI

DİMES, Koplu, Pekmezci Ramiz, Çömlekçioğlu ve Ergezer Yazma Basma ürünlerinin bizzat katıldığı, Aşıkbaba, Özkaleli, Niksar Ayvaz Suyu, Olca, MUFİ, Gider, Madımakçı, Ercan Öncü, Sami Elçin Zırhları gibi bir çok Tokatlı firmanın da ürünleriyle desteklediği organizasyonda; coğrafi işaret belgesine sahip Tokat Kebabı, Erbaa Narince Yaprağı, Niksar Cevizi, Turhal Yoğurtmacı, Zile Kömesi ve Zile Pekmezi de sergilendi ve ikram edildi. Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ali Çelik ve Meclis Başkanı Dursun Sansar Başkanlığında fuarı takip etmeye gelen yöneticiler, diğer illerin stantlarını gezerek, Tokat ürünlerinin tanıtımını yaptı.

Yapılan açılış programı sonrasında ziyaretçi akınına uğrayan Tokat Standını Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu da ziyaret etti. Başkan Hisarcıklıoğlu’na Tokatlı Bakırcı Ustası Osman Unutmaz Usta’nın yaptığı Honça Tepsisi, Gümrük ve Turizm İşletmeleri AŞ Başkanı Arif Parmaksız’a ise Bakır Abdest İbrik Takımı hediye edildi.
 

ZENGİNLİK YÖRESEL ZENGİNLİKLE OLUR

YÖREX'in coğrafi işaretli ürünlerin hem Türkiye hem de dünya ile buluşmasını sağladığını belirten Hisarcıklıoğlu, "Zengin olmak istiyorsanız, bölgenizi zengin etmek istiyorsanız kendi yöresel ürünlerinize sahip çıkın, bunları araştırın, markalaştırın ve dünyaya satın. Fransa, İtalya bir peyniri markalaştırıyor, dünyaya satıyor. Bizim her ilimizde, ilçemizde farklı peynirler var ama kimse bilmiyor. Markalaştıramamışız." diye konuştu.

Odalar ve borsalar aracılığıyla 150'nin üzerinde ürünün tescilinin yapıldığını dile getiren Hisarcıklıoğlu, ancak potansiyele bakıldığında bu sayının yeterli olmadığını vurguladı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]