• 0

31 Ekim 2018, 15:31 - Anasayfa // Reşadiye Haberi yazdır

Jandarmadan, güvenli sürücülük semineri

Jandarmadan, güvenli sürücülük semineri

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde jandarma tarafından 92 okul servis şoförüne trafik semineri verildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Tim Komutanlığı trafik ekipleri tarafından Reşadiye Halk Eğitim Merkezi seminer salonunda, 92 okul servis şoförüne ''Güvenli Sürücülük Farkındalığının Arttırılması' konulu seminer verildi.
 
Yeni yönetmeliğe göre okul servislerinde istenenler hakkında bilgiler verilerek evrakları eksik olan servis araçlarının kontrollerin yapıldı.
 
Seminerde servis şoförlerine, emniyet kemeri kullanımı, okul servis araçlarında bulundurulması zorunlu olan ışıklı dur lambasının önemi ve kullanım şekli, okul servis araçlarının öğrenci dışında yolcu taşımaması, okul servis araçları şoförlerinin mesleki yeterlilik belgesi, iç ve dış kamera ile en az otuz gün kayıt yapabilecek kayıt cihazı bulundurulması ve psiko-teknik belgesi alma zorunluluğu olduğu belirtildi.
 
 
Aynı zamanda 25 Ekim 2017 tarihinde Resmi Gazete’ de yayımlanan yeni okul servis araçları Yönetmeliğine göre araçlarda kullanılır durumda bulundurulması gerekenler ile 3 Eylül'e kadar tamamlanması istenen eksiklikler hatırlatıldı.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat - Halil İbrahim YEL
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Reşadiye Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]