• 0

01 Kasım 2018, 16:28 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Tokat'taki kitap fuarında 15 günde 140 bin kitap satıldı

Tokat'taki kitap fuarında 15 günde 140 bin kitap satıldı

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, bu yıl 2'ncisi gerçekleştirilen 'Tokat Kitap Günleri'nde 15 günde 140 bin kitap satıldığını açıkladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi ve Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizesinde tertiplenen 'Tokat Kitap Günleri’ fuarı sona erdi.
 
Cumhuriyet Meydanında kurulan fuar alanında yaklaşık 1 milyon kitap okuyucusu ile buluşurken, birçok yerli ve ünlü yazar imza günleri ve söyleşi etkinliğinde kitapseverlerle bir araya geldi.
 
 
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu fuarda 15 günde 140 bin kitabın satıldığını ifade ederek, "Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Tokat Kitap Günleri'de 24 farklı programda köy ve ilçelerde bulunan 30 okulda 4 bin öğrencinin faydalandığı okur-yazar buluşmaları gerçekleştirildi. Çocuklar kitaplarını okudukları yazarlarla buluşarak hayallerindeki cümlelerin sahipleriyle kitaplardan kurulu bir dünyaya doğru seyahate çıktı. Yazarlarla birlikte ortak bir cümlede buluşan öğrenciler içlerindeki cümlelerin de kapılarını aralamış oldu. 'Okuyan Kitap Şehri Tokat' sloganıyla bu yıl ikincisi düzenlenen kitap fuarında 17 konferans, 11 şiir dinletisi, 60 söyleşi, 82 imza programı olmak üzere 170 etkinlik yapıldı. Kitap fuarımıza katılan tüm yazarlarımıza ve kitap fuarına ilgi gösteren vatandaşlarımıza, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederim" dedi.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat - Fatih YILMAZ
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]