• 0

06 Kasım 2018, 19:40 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat Valisi Balcı, göreve başladı

Tokat Valisi Balcı, göreve başladı

Tokat Valiliği'ne son çıkan Valiler Kararnamesi ile atanan Ozan Balcı kente gelerek göreve başladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Diyarbakır'ın
 
Kayapınar ilçesi kaymakamlığı görevindeyken Valiler Kararnamesi ile Tokat Valiliği'ne atanan Vali Ozan Balcı, kente gelerek göreve başladı.
 
Tokat Valisi olarak göreve başlayan Dr. Ozan Balcı, Valilik önünde Garnizon ve 48.Piyade Alay Komutanı,  Belediye Başkanı, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, daire müdürleri tarafından karşılandı. Balcı, kendisini karşılayan kurum müdürleriyle tokalaşarak tebrikleri kabul etti. Bu sırada personel ise odalarının pencerelerinden Vali Balcı'nın gelişini izledi.
 
 
 “TOKAT’TA GÖREV ALMAK MUTLULUK”
 
 Makamında ilk açıklamayı yapan Vali Dr. Ozan Balcı “Beni bu göreve layık gören Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya saygı ve şükranlarımı arz ediyorum” dedi.
 
Vali Balcı,  Tokat’ın tarihi ve kültürel değerleri, doğası ve insanı ile Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet döneminde önemli yeri olan ülkemizin kıymetli yerleşim yerlerinden birisi olduğunu kaydetti.
 
Tokat Valisi Balcı konuşmasında, ‘Tokat ürettiği değerlerle memleketimize ve milletimize renk katmıştır. Tokat’ta atalarımızdan güzel eserler var. Hizmet bitmez, hizmetler devam ediyor ve devam edecek. Bu vesileyle benden önce görev yapan Valimiz Sayın Ömer Toraman’a da kıymetli emekleri için teşekkür ediyorum. Sonuçta bu bir bayrak yarışı ve Milletimizin bize emanet ettiği bir görev. Bizim görevimiz bu bayrağı devralıp bir metre daha ileriye koyabilmektir. Amacımız hep beraber, yılmadan, yorgunluk, yılgınlık göstermeden aşkla, sevgiyle, memlekete Tokat’a ve vatandaşlarımıza hizmet etmektir’’ dedi.
 

Temel amaçlarının değer üretmek ve vatandaşın işlerini kolaylaştırmak olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Değeri herkesle birlikte üreteceğiz. Bütün herkesin aklına, enerjisine, yeteneklerine,  tecrübelerine ihtiyacımız var. Devletimizin gerçek sahibi olan milletimizin işini yaptığımız için onlara hizmet etmekten daha büyük onurlu görev olduğunu düşünmüyorum. O nedenle aşkla, sevgiyle, merhametle ekip çalışması yaparak bunları gerçekleştireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Tokatlı hemşerilerimize saygı ve selamlarımı sunuyorum. Bismillah deyip başlıyoruz” dedi.
 
Vali Balcı daha sonra Vali Yardımcıları ve Kaymakamlarla toplantıda bir araya geldi. Toplantı sonrası Valilik binasındaki birimleri ziyaret eden Vali Balcı, personel ile tanışarak, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
 
 
Vali Ozan Balcı Kimdir:
 
1974 yılında Ardahan'da doğdu. İlk ve Ortaöğrenimini Ardahan'da tamamladı. 1992 yılında Ardahan Lisesi'nden okul birincisi olarak mezun oldu. 1992-1994 yılları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde eğitim gördü. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. İngiltere'de Exeter Üniversitesi, Tarih, Politika ve Sosyoloji Bölümü'nde yüksek lisans yaptı. MA derecesi aldı (2000-2001). Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mülkiye), Siyaset Bilimi ve Yönetim Bölümü'nde yüksek lisans yaptı (1999-2001). Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğinin düzenlediği 29. Dönem Kamu Diplomasisi Kursundan mezun oldu. 86. Dönem Kaymakam Adaylığı Kursunu üstün başarılı olarak tamamladı. 2012-2015 yılları arasında doktora yapmak üzere İçişleri Bakanlığı tarafından İngiltere'ye gönderildi. İngiltere'de Southampton Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde doktora yaptı ve PhD (doktora) derecesi aldı.
 
01-24/07/2017 tarihleri arasında Japonya’da, Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı(JİCA) ile Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’nın birlikte organize ettiği Yerel Kalkınmada Mülki İdare Amirlerinin Rolü adlı eğitim programına katıldı.
 
2018 yılında Türk İdareciler Derneği tarafından her yıl 10 Ocak İdareciler Günü dolayısıyla düzenlenen Yılın En Başarılı Mülki İdare Amirleri Ödülü’ne Merzifon Kaymakamlığı döneminde eğitime yaptığı katkılar ve çocukların kitap okumasına ilişkin projelere verdiği etkin destek dolayısıyla layık görülen Balcı, plaketini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.
 
Ardahan-Damal, Balıkesir-Havran İlçelerinde Kaymakamlık Vekilliği, Ordu-Akkuş, Adıyaman-Çelikhan, Siirt-Eruh, Sakarya-Taraklı, Şanlıurfa-Birecik, Samsun-Vezirköprü, Amasya-Merzifon Kaymakamlıkları ve Şırnak Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Belli bir süre eski T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığında çalıştı. 20.08.2017 tarihli ve 2017/345 sayılı Müşterek Kararname ile atandığı Kayapınar Kaymakamlığı görevine 12.09.2017 tarihinde başladı. Aynı zamanda Kayapınar Belediye Başkan Vekili görevini de yürüttü.

26 Ekim 2018 tarihli ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile atandığı Tokat Valiliği görevine, 5 Kasım 2018 tarihinde başladı. Dr. Ozan Balcı evli ve üç çocuk babasıdır.
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat - Fatih YILMAZ- Halil İbrahim YEL
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.074 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]