• 0

07 Kasım 2018, 20:24 - Anasayfa // Erbaa Haberi yazdır

Başkan Yıldırım, '4,5 yılda 150 milyon liralık yatırım yaptık'

Başkan Yıldırım, '4,5 yılda 150 milyon liralık yatırım yaptık'

Tokat'ın Erbaa ilçe Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım 4,5 yılda 150 milyon liralık yatırım yaptıklarını söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Başkan Yıldırım Belediye çalışanlarıyla Kongre ve Kültür Merkezinde bir araya gelerek 4,5 yılda yaptıkları 101 projeyle ilgili bilgi verdi.
 
Görev süreleri içerisinde Erbaa’ya 150 milyon lira yatırım yaptıklarını kaydeden Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım ''Erbaa’nın kasaba dan şehre dönüşmesi gerekiyordu. Yaptığımız yatırımlar ve çalışmalarla Erbaa kasaba görünümünden büyük ve adından söz edilir bir şehre dönüştü. Biz yaklaşık 150 milyon liralık yatırım yaptık. Altyapı, üstyapı, projeler, yerel hizmetler, genel hizmetler 150 milyon liralık bir yatırım. Bu yatırımlar İller Bankasından gelen ödenek nüfusumuza göre adaletli bir şekilde geliyor. Genel bütçeden bizim aldığımız para yani hibe olarak gelen para 1 milyon lira. Bir de araç destekleriyle birlikte 2 milyon lira desek ayni ve nakdi yardım, 3 milyon lira para geldi bize. Ekstradan. Biz bu kadar hizmeti üretirken 38,5 milyon lira borçla devralmıştık bu belediyeyi. Şu anki borcumuz 72 milyon.  Bunun içine her şey dahil. Bu borcu oluşturmuşuz ama ne kadar artmış yaklaşık 30 milyon. 150 milyon liralık yatırım yapılmış. Bunun karşılığında bu kaynak nasıl üretildi? Genel bütçeden 3 milyon lira yardım alınmış. Nasıl böyle bir hizmet ürettik derseniz? Birincisi dijital saate geçerek tahsilatımızı arttırdık. En önemlisi budur. Çok eleştirildik bu yüzden. Ama bu bizim için önemliydi. Kaynağımızı iki hatta üç katına çıkarttık. Bu verimi buradan aldık. İkincisi tahsilatların üzerine gittik. Borçluların üzerine gittik. Alacağımızı aldık. Üçüncüsü biz 3 tane yeri sattık. Hamamın yeri, İtfaiyenin yeri ve akaryakıt istasyonunun yeri. Bu kadarı alırken de hem ilçe yönetimimizle, hem vekilimizle, hem belediye meclisimizle istişare ettik. Ve meclisten aldığımız kararla yaptık. Mesela üstüne ev yapmış vatandaş, arsa belediyenin. Vatandaşın evini yıkacak halimiz yok. Zamanında sahip çıkılmamış. Ne yaptık biz de vatandaşa sattık o yeri. Bunlarla beraber 7 dönüm yer satmışız toplamda. Bu 7 dönümün karşılığında 100 dönümü kamulaştırma yani Erbaa Belediyesinin bütçesinden para ödemek marifetiyle TOKİ’nin yeri, galericiler sitesinin yeri, halin yanı ve başka kamulaştırmalarla beraber 625 dönüm de kesin tahsis olmak üzere 725 dönüm yer kazandırdık Erbaa Belediyesine. Eski tekel ambarlarını belediyemize kazandırdık, 75 dönümlük alan. Onun üzerindeki binalar bugün yapmaya kalksak 30 milyon lira. Biz hiç masraf yapmadan hem 75 dönümlük yer hem de 30 milyon liralık yer kazandırdık.
 
 
Dışarıda duyacağınız en fazla şey yer sattı belediye olacak. Ama karşılığında bunlar yapıldı. 725 dönüm yer alındı. 150 milyon liralık hizmet üretildi. Sadece 30 milyon lira borcu arttırarak. Bu bir başarı hikâyesidir. Ve genel bütçeden ekstra bir para gelmeden yaptık bütün bunları. Şimdi şöyle düşünecekler Erbaa Belediyesi iktidar belediyesi yukarıdan para yağmıştır. Yağmadı! Niye yağmadı? Biliyorsunuz terör operasyonları, sınır dışı operasyonlar derken zor günler geçirdi ülkemiz. Bu ve benzer sebepler yüzünden kaynaklar buralarda kullanıldı. Biz bu hizmetleri yaparken cesaretle her türlü eleştiriyi göze alarak yaptık. Marifet parayla iş yapmak değildir. Parasız da iş yapabilmektir. Şu anda imkânlar kısıtlı olsa da hala çalışıyoruz. Hala yol yapıyoruz, hala altyapı yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz'' dedi.


FOTOĞRAFLI

 


DHA-Bölge - Türkiye-Tokat / Erbaa - İbrahim UĞUR
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Erbaa Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]