• 0

10 Kasım 2018, 17:15 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Çiftçilere 'Buğdayda Verim ve Kaliteyi Arttırmak' eğitimi

Çiftçilere 'Buğdayda Verim ve Kaliteyi Arttırmak' eğitimi

Tokat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından köylerde çiftçilere yönelik eğitim toplantıları gerçekleştiriliyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Tarım ve Orman Müdürlüğünce tarafından Ekim ayından itibaren başlatılan eğitim seferberliğiyle, "Buğdayda Verim ve Kaliteyi Arttırmak" için buğday tarımının yoğun olarak yapıldığı bölgelerde çiftçi eğitimleri veriliyor.
 
Merkeze bağlı Kızılöz köyünde, İl Müdürü Orhan Şahin ve Bitkisel Üretim Şube Müdürü Melih Nadir'in de katılımıyla köy kahvesinde çiftçi toplantısı gerçekleştirildi.
 
İl Müdürü Şahin toplantı öncesi yaptığı açıklamada çiftçilerin gelirinin artırılması, tarımın kazançlı hale getirilmesi ve kaliteli üretim için çalıştıklarını ve projeler ürettiklerini anlatarak, yerinde yapılan çalışmalarla çiftçilerin sorunlarının tespit edildiğini bu sorunlara, müdürlük bünyesinde çözüm önerileri geliştirildiğini çözümlenemeyenlerin üst makamlara iletilerek takip edildiğini ifade etti.
 
Daha sonra Müdürlük Teknik Elemanları Ziraat Mühendisi Ahmet Öztek ve Hasan Karyağdı tarafından, buğday tarımında girdi kullanımı, çeşit seçimi, toprak işleme, gübreleme, yabancı ot, hastalık ve zararlılarla mücadele, biçerdöverle hasatta dane kaybının düşürülmesi, anız yakmanın zararları vb. konularda sunum yapıldı.
 
Çiftçi Kayıt Sistemi sorumlusu Ziraat Mühendisi Yakup Safa tarafından da Bakanlığın tarımsal konularda yaptığı teşvik ve desteklemeler hakkında detaylı bilgi verilip, çiftçilere broşür ve liflet dağıtıldı.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat - Fatih YILMAZ
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]