• 0

28 Haziran 2017, 05:22 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Durmaz, Tokat'lının Suçu, Günahı Ne?

Durmaz, Tokat'lının Suçu, Günahı Ne?

Tokat Milletvekili ve CHP Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Kadim Durmaz, Tokat havalimanı projesinin 2017 yılı yatırım programında yer almamasını eleştirdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Milletvekili ve CHP Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Kadim Durmaz, Tokat havalimanı projesinin 2017 yılı yatırım programında yer almamasını eleştirdi.
 
Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, “Havalimanı projesinin 2017 yatırım programında yer alacağına dair birçok söz verildi, Başbakan Sayın Yıldırım'ın, Tokat Milletvekillerimizin açıklamaları, sözleri oldu. Ama yine sözler uçtu, olan Tokatlıya oldu. Ulaştırma Bakanının açıklamasında, Havayolu, halkın yolu; düşüncesiyle havaalanı altyapısına büyük önem verdiklerini belirterek, Karaman ve Yozgat havalimanlarının yapımı ihalesine temmuz-eylül aylarında, Bayburt-Gümüşhane Havalimanı'nın ihale sürecini de kasım-aralık aylarında başlatmayı, üçünün de inşasını 2020'de tamamlamayı planladıklarını söyledi. Ve 2017 yılında söz verdiğiniz Tokat havalimanı neden yok.” dedi.
 
Yozgat ve Karaman havalimanlarının yanına Bayburt-Gümüşhane Havalimanı eklenirken, Tokat havalimanının ise kesin beyanatlara ve sözlere rağmen programda yer almamasının hiçbir gerekçe ve mazereti olamayacağını dile getiren Milletvekili DURMAZ; “Karaman’ın 245 bin 610 nüfusu, Yozgat’ın 421 bin 041 nüfusu, Gümüşhane ve Bayburt illerinin toplam (172.034+90.154 =) 262 bin 188 nüfusu var. Sadece Tokat’ta yaşayan 602 bin 662 Tokat’lı var ama Tokat’a yine yok. Tokat’lının suçu, günahı ne? takdir Tokat’lının!” dedi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]