• 0

14 Kasım 2018, 22:51 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Kamu-Sen üyelerinden Cumhurbaşkanına 'ek zam' mektubu

Kamu-Sen üyelerinden Cumhurbaşkanına 'ek zam' mektubu

Türkiye Kamu Sen Tokat İl Temsilciliği üyeleri, 'ek zam' talebi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mektup gönderdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Türkiye Kamu Sen Tokat İl Temsilciliği üyeleri, ücretlere ek zam talebinde bulunmak için Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya geldi.
 
 
Grup adına basın açıklaması yapan Türkiye Kamu Sen Tokat İl Temsilcisi Hakan Akkaya, ülkede yaşanan ekonomik bir kriz olduğunu belirterek, "Yetkililer tarafından kabul edilmese de yaşadığımız bir kriz var. Çok şükür 'rakamlar düşük, etkisi azalıyor' demelerine rağmen maalesef hala dar gelirlilerinin, memurun, emeklinin, asgari ücretlinin, ihtiyaçlarını karşılamakta bile zorlandığı bir süreç yaşıyoruz. Özellikle son 6 aydır. Biz Türkiye Kamu Sen olarak 81 ilde bugün meydanlarda tıpkı Tokat'ta olduğu gibi, ek zam ve güncelleme istiyoruz. Döviz yükseldiğinde, enflasyon rakamları arttığında bir anda bindiğimiz arabanın benzininden tutun da yediğimiz zeytine, peynire kadar her şeyin fiyatı güncelleniyor. Her şeye anında zamlar yapılıyor. Sadece güncellenmeyen, anında üzerine eklenmeyen bizim maaşlarımız var.  Sayın Cumhurbaşkanımıza bugün burada bir mektup göndereceğiz. Bu mektupta diyeceğiz ki; Sayın Cumhurbaşkanım biz de yüzde 25 olan bir yıllık enflasyona karşılık hiç değilse sizin kadar bir zam bekliyoruz" diye konuştu.
 
Grup, basın açıklamasının ardından kent merkezinde bulunan PTT'ye giderek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için yazılan mektubu gönderdi.
 
DHA-Ekonomi - Türkiye-Tokat - Fatih YILMAZ
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]