• 0

21 Kasım 2018, 10:08 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Tokat Belediyesi personeline sağlıklı beslenme semineri

Tokat Belediyesi personeline sağlıklı beslenme semineri

Tokat Belediyesi personeline Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında eğitim verildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Tokat Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından belediye personeline yönelik sağlık semineri gerçekleştirildi.
 
Tokat Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü organizesinde gerçekleştirilen programda; Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında eğitim verildi.
 
Seminerde; diyabet, obezite ve fiziksel aktivitenin önemi anlatılarak, sağlıklı beslenme konusunda katılımcıların bilinçlendirilmesi hedeflendi. Eğitim seminerine katılan Diyetisyen Alaattin Terzi, obezite ve tedavi yöntemleri konusuna dikkat çekerek, hekim kontrolü olmadan, bitkisel ürünlerle diyet yapmanın doğru olmadığını vurguladı.
 
Obezite rakamlarına değinen Terzi yaptığı konuşmada, "Erkelerde yüzde 15 ile 20, kadınlarda ise yüzde 25 ile 30 seviyelerinin normal seviyedir. Bu oranların üzerindeki kişiler obezite sınıfına girmektedir. Yıllara göre obezite hastalığında artış söz konusu. Obeziteyi önlemek için, sağlıklı beslenmek, spor yapmak, hazır gıdalardan uzak durmak gerekmektedir" dedi.
 
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat - Fatih YILMAZ
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]