• 0

29 Kasım 2018, 14:12 - Anasayfa // Turhal Haberi yazdır

Öğrencilere 10 bin lale soğanı

Öğrencilere 10 bin lale soğanı

Tokat'ın Turhal ilçesinde, belediyenin 'Yeşeren tohumlar Turhal'da toprakla buluşuyor' projesi kapsamında, ilkokul öğrencilerine 10 bin lale soğanı dağıtıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Turhal Belediyesi'nce her yıl gerçekleştirilen proje kapsamında, öğrencilere lale soğanı dağıtılıyor. Bu sene de kent merkezinde bulunan Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'nun öğrencilerine, 10 bin lale soğanı dağıtıldı.
 
Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, ''Turhal Belediyesi olarak 2014'ten itibaren her yıl bu mevsimde tüm İlkokullarımıza lale soğanı dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar 5 yıllık süre zarfında okullarımıza dağıttığımız lale soğanı sayısı 100 binin üzerine çıktı. Park Bahçe Müdürlüğümüz olarak da 30 bin ile 50 bin arasında bizler de lale dikiyoruz. Dikmiş olduğumuz laleler parklarımızda, kavşaklarımızda, refüjlerimizde ve bahçelerimizde mart ayının sonu ile nisan ayının başlarında açıp harika bir görüntü oluşturuyor. Turhal'ın laleler kenti olmasını istiyoruz. Bu yüzden de led aydınlatma sistemlerimizi laleler figürü olarak seçtik. Dağıtmış olduğumuz bu tohumları da çocuklarımızın güzel büyüteceklerine inanıyorum'' dedi.
 
 
Lalesini yetiştirip, kendisine getiren öğrencilere çeşitli hediyeler vereceğini kaydeden Başkan Bekler, ''Bu çalışmamızla amacımız, çocuklarımıza küçük yaşta çiçek sevgisini aşılamak. Çocuklarımız lale soğanlarını kendi elleriyle dikerek, kendi elleriyle büyütecekler. Çiçeğini yetiştirerek ziyaretimize gelen çocuklarımıza ise çeşitli hediyelerimiz olacak'' diye konuştu.
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Turhal Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]