• 0

03 Aralık 2018, 16:51 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Beyazay Derneği'nden engelliler için kan bağışı etkinliği

Beyazay Derneği'nden engelliler için kan bağışı etkinliği

Türkiye Beyazay Derneği tarafından yurt genelinde 'Kan vermeye engel yok' sloganı ile yola çıkılan kan bağışı etkinliği Tokat'ta da yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

3 Aralık Dünya Engelliler günü sebebiyle Türkiye Beyazay Derneği tarafından ülke genelinde eş zamanlı olarak kan bağışı yapıldı. Türkiye Beyazay Derneği Tokat Şubesi tarafından da Cumhuriyet Meydanında düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte kan vermeden önce zihinsel ve bedensel engelli öğrenciler zeybek oynadı. Düzenlenen programa Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, engelli öğrenciler aileleri ve öğretmenleri katıldı.
 
Beyazay Derneği Tokat Şube Başkanı Suna Arslan Köten, ''Kan vermeye engel yok sloganı ile başlattığımız kampanyamızda yurt genelindeki 80 Şubemizdeki engelli ve yakınları ile toplu kan bağışında bulunacağız. Bu kampanyamızdaki amaç, kan bağışında toplumsal farkındalık yaratmak, kan vermenin engel tanımadığını, sağlığı uygun her kesin rahatlıkla kan verebileceğini kamuoyu ile paylaşmaktır'' dedi.
 
 
Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise ''Bugün özel bir gün. Bu yönüyle şu anda idrak ettiğimiz program çok önemli ve değerli. Engellilik bir problem ya da bir eksiklik değildir. Bu konunun toplumda farklı bir bakış açısıyla ele alınmaması gerektiğini belirmeliyiz. Asıl engel düşüncededir. Sonuçta engellilik Allah’ın verdiği bir şeydir. Hepimiz bir engelli adayıyız. Yarın hiçbirimizin bir garantisi yok. Bu çerçeveden bakarsak engelli kardeşlerimizi ve onların ailelerini daha iyi anlayabiliriz. Biz belediye olarak engelsiz şehit Tokat sloganı ile yola çıktık. Bu anlamda da çok güzel işler başardık. Derneklerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, okullarımızla birlikte çalıştık. Engelli kardeşlerimizle onların aileleriyle Tokat’ta çok güzel işler başardık. Tokat hepimizin. Bu şehirde hep beraberce yaşadık, bundan sonra beraberce yaşayacağız. Engelli kardeşlerimiz bizim her şeyimiz. Onlar bizim çiçeklerimiz, baş tacımız. Bu manada kardeşlerimiz bu günlerini tebrik ediyorum'' diye konuştu.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]