• 0

03 Aralık 2018, 22:03 - Anasayfa // TÜRKİYE Haberi yazdır

Saliha Adıcan, sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor

Saliha Adıcan, sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor

Mersin Ortadoğu Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (ORİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Saliha Adıcan sosyal sorumluluk projelerine aralıksız devam ediyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Mersinin sevilen ve çevresinde de hayırseverliği ile tanınan İş Kadını Adıcan İhracat ve İthalat Yönetim Kurulu Başkanı Saliha Adıcan, engelli ve dezavantajlı bireylere yönelik etkinliklerde sürekli yerini alıyor. Adıcan, engelli ve dezavantajlı bireylere projeler geliştiriyor, geliştirilen projelere de destek veriyor.

SÖYLEMDE DEĞİL EYLEMDE VAR
 
Engelli ve dezavantajlı bireylere yönelik projeleri önemsediği bilinen Adıcan, engelliler ile ailelerine yönelik çalışmalar yapmaya devam ediyor. Yaptığı çalışmalar halk tarafından ”Bir şeyi yapmak için yapmıyor aynı zaman da hayata geçirdiği projeleri sonuna kadar devam ediyor’’ denilen Saliha Adıcan, yine icraatlarını söylemde bırakmayarak engelli bireylerimizin yanı başında mutluluklarına ortak oldu.
 
 
ENGELLERİ YALNIZ BIRAKMIYOR
 
Saliha Adıcan, Türkiye Beyaz Derneği ve Hüseyin Polat Özel Eğitim Okulunda düzenlenen etkinliklere katıldı. Engelli bireylerimizin müsabakalarda kazandığı ödülleri takdim eden Saliha Adıcan, “Gerek ailelerimiz gerekse de öğretmenlerimizi başımızın üstünde ne kadar tutsak azdır. Bu dezavatanjlı yavrularımızı geleceğe hazırlayarak onların hayatlarında ki engelleri birer birer kaldırıyorlar. Bundan dolayı Beyaz Ay Derneği Başkanımız Gökhan Arsu ve Hüseyin Polat Özel Eğitim Okulu Müdürü Ali Tez başta olmak üzere tüm öğretmen ve ailelerimize teşekkür ediyorum’’ dedi.
 
SALİHA ADICAN KİMDİR?
 
1970 yılında Mardin'de dünyaya geldi. İlkokulU Mardin'de Lise öğrenimini ise Suriye'de tamamladı. Evli ve iki çocuk annesi. Çok iyi derecede İngilizce, Arapça ve Kürtçe bilmektedir. 1992 yılından bu tarafa 25 yıldır Mersin’de  ticaret, siyaset dünyasının içerisinde yer almaktadır. Sosyal projeleriyle adından söz ettirmektedir.
 
Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olduğu ADICAN İthalat İhracat Ltd. Şti. aracılığı ile Ortadoğu ülkeleri ile gerçekleştirdiği yoğun ticari faaliyetler ile birçok Ulusal ve Uluslararası kuruluş tarafından ''Yılın İhracatçısı '' ödülüne layık görüldü.
 
2000-2004 yılları arasında Birleşmiş Milletler ‘’Ortadoğu İyi Niyet Elçisi’’ olarak görev aldı.Ayrıca Mersin Lions Kulübü, Girişimci İş Kadınları Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Türkiye Engelliler Derneği, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Akdeniz İhracatçılar Birlikleri ve Mersin Ticaret Borsası, Mersin Sanayici ve İş İnsanları (MESİAD), Mersin Sivil Toplum Birliği Yön. Kur. Üyeliği vb. Birçok sivil toplum kuruluşu, dernek ve yardıma muhtaç ailelerin her zaman maddi ve manevi yanlarında bulunan, öğrencilere burs, okullara destek, engellilere destek çalışmalarını sürdürerek şehre katkı sunmaktadır.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TÜRKİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]