• 0

04 Aralık 2018, 15:44 - Anasayfa // Niksar Haberi yazdır

Niksar Belediyesi engellileri misafir etti

Niksar Belediyesi engellileri misafir etti

Engelliler, 3 Aralık Engelliler Farkındalık günü sebebiyle Niksar Özel Eğitim Uygulama Okulundaki Niksar Belediyesi Bowling ve Eğlence Merkezinde doyasıya eğlendiler.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Niksar belediyesi olarak engellilere yönelik çalışmalarını artırdıklarını, ayrıca engellilere yönelik kurslar düzenlediklerini söyledi. Şehrin engelsiz bir hale gelmesi için çalışmalar yürüttüklerini anlatan Özdilek Özcan, “Engeller konusunda toplumsal duyarlılığı artırma konusunda herkese ve her kuruma görev düşmektedir. Engelli haklarını savunmak ya da engellilere dikkat ederek onların ihtiyaçlarına karşılık gelecek düzenlemeler yapmak için “bir gün biz de engelli olabiliriz” düşüncesine ihtiyaç bulunmamaktadır. Zira insan hakları mutlaktır ve bunu savunmak bireysel menfaatten öte bir anlam taşımaktadır” dedi.
 
 
ENGELLİLERİ YÜREKLENDİRMEK LAZIM
 
Özdilek Özcan devamla, “Esasen yapılan ufak düzenlemelerle engellilerin hayatı son derece kolaylaştırılmaktadır. Fakat mesele yalnızca kaldırıma bir rampa yapmak değil öncelikle onu standarda uygun yapmak ardından ise onu kullanacak olan engelli kişiyi tek başına özgürce dışarı çıkarmaya yüreklendirmektir. Diğer bir ifadeyle, fiziksel düzenlemelerin toplumsal bir karşılığının olması gerekmektedir” şeklinde konuştu.
 
2018 YILININ SON MECLİS TOPLANTISI
 
Öte yandan Niksar Belediyesi, 2018 yılının son meclis toplantısı olan Aralık ayı Olağan Meclis Toplantısını gerçekleştirdi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Niksar Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]