• 0

04 Aralık 2018, 16:42 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Belediye İş Sendikası genel kurulu'nu yaptı

Belediye İş Sendikası genel kurulu'nu yaptı

Türk-İş'e Bağlı Belediye-İş Sendikası, 11. Olağan Genel Kurulu'nu yaptı. Hemşerimiz Belediye-İş Sendikası Tokat Şube Başkanı İsmail Duman, Belediye-İş Sendikası Örgütlenme Genel sekreteri oldu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Türk-İş’e Bağlı Belediye-İş Sendikası, 11. Olağan Genel Kurulu’nu yaptı. Devlet Su İşleri (DSİ) Salonunda iki gün süren genel kurulda, yeni yönetimi ve Türk-İş delegeleri belirlendi.
 
Yeni yönetim kurulu şu şekilde oluştu. Genel Başkan Nihat Yurdakul, Genel Mali Sekreter Bayram Özkan, Örgütlenme Genel Sekreteri İsmail duman, TİS Genel Sekreteri Güney Demirdaş, Eğitim Basın Yayın Genel Sekreteri Kemal Çavuşoğlu oldu.
 
 
Belediye - iş Sendikası Örgütlenme Genel Sekreteri seçilen İsmail Duman, sendikal hareketin zor bir dönemde geçtiğini belirterek, “Böyle bir dönemde şahsımıza emanet edilen bu görevi layıkı ile yapma gayreti içerisinde olacağız” dedi.
 
Asgari ücret sorununun yaşandığı, çalışanlarının üzerinde ağır bir vergi yükü bulunduğu, taşeronlaşma sorununun tam olarak çözümlenemediğini ifade eden İsmail Duman, “Alınterinin mücadelesini vereceğiz. Yıllardan belediye işçilerimizi mağdur etmeden toplu sözleşmeler yaptık. Şimdi görev ve sorumluluklarımız daha da arttı. Tüm işçilerin insanlık onuruna yakışacak bir hayat standartını yakalaması için hak ettikleri ücrete almalarının gayreti içerisinde olacağız” şeklinde konuştu.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]