• 0

13 Aralık 2018, 15:43 - Anasayfa // TURİZM Haberi yazdır

Tokat'ın turizm potansiyeli artırılıyor

Tokat'ın turizm potansiyeli artırılıyor

AK Parti Tokat milletvekilleri Yusuf Beyazıt ve Mustafa Arslan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'a makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Tokat'ın turizm potansiyelinin artırılması planlandı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

AK Parti Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt ve Mustafa Arslan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’a yaptıkları ziyaret ile ilgili olarak Tokat’ta devam eden çalışmalar hakkında istişarelerde bulunduklarını ve devam eden restorasyon projelerini ele aldıklarını bildirdiler.
 
Turhal, Zile ve Niksar kalelerin restorasyonu, halk kütüphanelerinin onarımı konularının ele alındığını ifade eden milletvekilleri, “‘Tarihi dokusu ve kültürel mirasıyla ülkemizin ve bölgemizin gözbebeği olan Tokat’ımızın büyümesi ve gelişmesi için yaptığımız ziyaretlere devam ediyoruz. Bugün de bu kapsamda Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Ersoy’u ziyaret ederek ilimiz hakkında görüş alışverişinde bulunduk” dediler.
 
 
Beyazıt ve Arslan yaptıkları ortak açıklamada şunları ifade ettiler:
 
TARİHİ DOKU CANLANDIRILIYOR
 
Devam eden projeleri değerlendirdik, önümüzdeki yılın yatırım programına dair düşüncelerimizi paylaştık. Afet riski bulunan Niksar Kalesi surlarının ve Zile Kalesinin restorasyon projelerini değerlendirdik. Halen devam eden Turhal Kalesi çevre düzenlemesinin kapsamının genişletilmesi hakkında düşüncelerimizi paylaştık. Tarihi dokunun son parçası olan Suluhan’ın restorasyonu, Beyhamam ve Beysokak sokak sağlıklaştırma projelerini değerlendirdik. Şehir merkezinde bulunan halk kütüphanesinin yeni bina yapımını ve projesi hazır olan Zile halk kütüphanesi binasının yapımını gündeme getirdik. Tamamlandığında ilimize ve Turhal ilçemize değer katacak olan Turhal millet bahçesi içinde bulunan meclis binasının müze haline getirilmesinin yatırım programına alınması ve Müze başkanlığı tarafından ilimiz genelinde devam eden arkeolojik kazı çalışmaları hususunda düşüncelerimizi paylaştık. Sayın Bakanımızı devam eden projeleri yerinde değerlendirmek üzere Tokat’a davet ettik. Yapılacak çalışmaların şehrimize hayırlı olmasını diliyoruz.’’
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TURİZM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]