• 0

06 Ocak 2019, 22:29 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Kadim Durmaz, 'Eski Tokat Havalimanı ulaşıma açılmalı'

Kadim Durmaz, 'Eski Tokat Havalimanı ulaşıma açılmalı'

Yeniden inşa edilen Tokat Havalimanı'nın 2020'ye kadar bitirilmesinin zor olduğunu söyleyen CHP'li Kadim Durmaz, "Eski havalimanı mutlaka kullanıma açılmalı. Ne yatırımcı geliyor ne de gurbetteki Tokatlılar" dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

CHP Tokat Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Kadim Durmaz, Tokat Havalimanı ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'a soru önergesi verdi.

 
16 Nisan referandumuna kadar Tokat Havalimanı'na günde 2 uçağın indiğini ve havayolu şirketinin zarar etmediğini ifade eden Durmaz, "Tokat'ı hizmet anlamında İstanbul'la kıyaslıyoruz ama mevcut havalimanımızdan İstanbul'a uçuş yok" dedi.
 
 
HAVALİMANI 2020'YE BİTMEZ
 
Tokat'a yeni yapılan havalimanının bitirilmesi için 2020 yılının hedef konulduğuna dikkat çeken CHP'li Kadim Durmaz, şöyle konuştu; "2018 yılı sonunda yüzde 10'luk bölümü ancak tamamlanabildi. Tasarruf genelgesi gereği ödenek durumuna bağlı bu sürenin ileri tarihlere aksayacağı da görülmektedir. Tokat'ta 4 farklı OSB bulunmaktadır. Ulaşım sorunlarından dolayı yatırımcı Tokat'ı tercih etmiyor. Son 10 yılın en çok göç veren iliyiz. İstanbul'un 10 ilçesinde 1'nci sırada nüfusa sahibiz. Ayrıca Tokat, yaş sebze ve meyve özellikle kısa sürede nakledilmesi gereken meyve bazlı iyi bir üretici bölgedir. Organize sanayi olarak 6'ncı bölgede olan katma değeri yüksek üretim yapacak, yatırımcının gelmesi, göçün durması ve tarımsal ürünlerin sanayiyle geliştirilmesi için mutlaka bu bölgedeki havalimanımızın çalışması gerekmektedir."
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]