• 0

06 Ocak 2019, 22:29 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

2019 yılının ilk diksiyon, sunuculuk ve spikerlik kursu

2019 yılının ilk diksiyon, sunuculuk ve spikerlik kursu

2019 yılının ilk diksiyon, sunuculuk ve spikerlik kursu Tokat Halk Eğitim Merkezi'nde 7 Ocak Pazartesi günü başlayacak. Başvuru koşulları en az lise mezunu ve 17 yaşını tamamlamış olmak şeklinde bildirilirken kurstan herhangi bir ücret alınmayacak.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Yaygın eğitim içerisinde hayli rağbet gören diksiyon, sunuculuk ve spikerlik kursu sonunda başarı gösteren kursiyerlere Milli Eğitim onaylı kurs bitirme sertifikası verilecek. Üç hafta teorik ve uygulamalı düzeyde gerçekleşecek olan kurs çalışmalarında, Türkçe’yi doğru ve güzel konuşma, kişinin kendisini etkili bir biçimde ifade etmesi, nefesini denetlemesi, sesleri doğru ve güzel telaffuz etmesi, yazı dili ile konuşma dili arasındaki farkları kavraması, konuşmada süre, tonlama, ezgi, vurgu kavşak gibi kuralları uygulaması, beden dilini etkili biçimde kullanması, kamera karşısı uygulamalar ve çekim esnasında dikkat edilecek hususları kavraması, röportaj teknikleri ile ilgili beceri kazanması, şiir, masal, düz metin ve gazete okuyarak okuduğu metinleri değerlendirmesi, kamera karşısında haber okuması, hazırlıksız konuşma yapması, serbest konuşma yapması, konuşma ve sunum hazırlaması, meslekî etik kurallarına uygun davranışlar geliştirmesi, spikerlik ve sunuculuk mesleğini, meslekteki yasa ve kurallara uygun gerçekleştirmesi konuları yer alıyor.
 
Kurs kayıtları Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Latif ÇOBANOĞLU tarafından yapılıyor.Kursa son başvuru 8 Ocak 2019 Salı.
 
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]