• 0

09 Ocak 2019, 20:20 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Kadim Durmaz, 'Ziraat Bankası çiftçiyi unutma!'

Kadim Durmaz, 'Ziraat Bankası çiftçiyi unutma!'

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, "Ziraat Bankası'nca borç batağında olan ve üretim yapamaz hale gelen çiftçinin borçlarını da ödensin, 10 yıl yapılandırılsın" dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

CHP Tokat Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Kadim Durmaz, "Mazot, traktör, yem, gübre, zirai ilaç gibi birçok girdisinden yüksek ölçüde vergi alınan çiftçimizin banka borçları afet olmadan ertelenmiyor. Çiftçilerimizin borçlarının ertelenmesi için doğal afet mi olması lazım?" dedi.
 
BUĞDAY İTHAL ETTİK
 
Durmaz, "Çiftçilerimizin yüzde 90'ı borçlu. Aldıkları krediler için tarlasını, evini ipotek ediyorlar. Bankalar borçlarını ödeyemeyen çok sayıda çiftçinin tarlasına el koydu, elinden aldı. Son 10 yılda enflasyon yüzde 145, çiftçi borçları yüzde 830 arttı. Çiftçinin borcu 100 milyara dayandı. Düşünün son 15 yılda 50.5 milyon ton buğday ithal ettik. 13.6 milyar dolar para verdik. Kendi üreticimizi desteklesek bu dolarlar Türkiye'de kalacaktı. Borçları nedeniyle icralık olan üreticimiz var. Bunlara yenilerinin eklenmemesi adına üreticilerimizin Ziraat Bankası'na ve piyasaya olan borçları ödensin ve 10 yıl yapılandırılsın. Çiftçinin kurumu Ziraat Bankası kuruluş ilkelerine uygun faaliyette bulunsun. Çiftçilerimiz rahat bir nefes alsın, üretim yapabilsin."
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]