• 0

10 Ocak 2019, 09:04 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Engelli aracını çalınmasın diye balkonuna zincirledi

Engelli aracını çalınmasın diye balkonuna zincirledi

Tokat'ta engelli Muharrem Kaygısız (45) çalıştığı İl Özel İdare'nin hediye ettiği elektrikli engelli aracını, çalınmasından korktuğu için birinci kattaki evinin balkonundan sarkıttığı 6 metrelik zincirle bağladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Kent merkezinde yalnız yaşayan Muharrem Kaygısız, 3 yaşında menenjit hastalığı geçirdi. Hastalık sonrası yürümekte zorluk çekmeye Kaygısız, engelli kadrosundan Tokat İl Özel İdaresi'nde çalışmaya başladı. Kurum, Kaygısız’a elektrikli engelli aracı hediye etti. Kaygısız, işe gelip giderken de kullandığı engelli aracını, apartman dairesinde oturduğu için koyacak yer bulamadı. Aracının çalınmasından korkan Kaygısız, ilginç bir yöntem geliştirdi.  Aracını, birinci kattaki evinin balkonundan sarkıttığı 6 metrelik zincir ile bağlayarak, hırsızlara karşı önlem aldı.
 
 
Apartmanda uygun yer olmadığı için aracı dışarıya bıraktığını ve çalınmasından korktuğu için de zincirlediğini anlatan Muharrem Kaygısız, ''İl Özel İdare, engelli olduğum için araba hediye etti. Verenden Allah razı olsun. Çalarlar diye korktum. Altı metre zincir aldım, bağladım. Hayatımda ilk defa motorum oldu. İl Özel İdaresi'ne teşekkür ederim. Görenler hayret ediyorlar. 'Neden bağladın' diyorlar" dedi. Engellilere karşı daha saygılı olunmasını istediklerini ifade eden Kaygısız, "Büyük araçlarla engellilerin üzerlerine geliyorlar, hiç yardımcı olmuyorlar. Özellikle engelli yollarında araçlar park ediliyor. Biz de geçemiyoruz" diye konuştu.
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]