• 0

06 Şubat 2019, 21:12 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Mutfak enflasyonu emekliyi bitirdi

Mutfak enflasyonu emekliyi bitirdi

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Aralık ayı enflasyonunda yaşanan düşüş sebebiyle emeklinin zam oranının da düştüğünü, emekli maaşlarının pazar enflasyonu karşısında eridiğini savundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

CHP Tokat Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Kadim Durmaz, yıllarca çeşitli kurumlarda, fabrikalarda ülkemiz için üreten, sosyal ve iktisadi kalkınmamıza katkıda bulunan; vergisini veren, primlerini ödeyen çalışanların, emeklilik yaşantılarında yıllarca verdikleri emeğin karşılığını alamadığını söyledi.
 
EMEKLİ MAAŞLARI ERİDİ
 
Ülkede yaşanan ekonomik dar boğaz, enflasyon ve pahalılığın en çok emeklileri etkilediğini belirten CHP'li Durmaz, "Mutfak enflasyonunun yüzde 50'lere ulaştığı gerçeği ortadadır. Enflasyon rakamlarının düştüğü söylenirken, pazarda, marketteki rakamlarda yükseliş devam etti. Ülke ekonomisi büyüdü ama bu büyüme emekli maaşına yansımadı. Aksine zamlar emekli maaşlarını daha da eritti. Emeklinin yaşam koşullarını iyice kötüleştirdi" dedi.
 
CHP'li Kadim Durmaz, "Son 1 yılda elektriğe yüzde 103, kuru soğana yüzde 184, salçaya yüzde 91, patatese yüzde 75, patlıcana yüzde 43, margarine yüzde 42, tavuk etine yüzde 33, yumurtaya yüzde 21, asgari ücrete de yüzde 26 zam geldiğini anımsattı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]