• 0

06 Şubat 2019, 22:59 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Dr. Ali Çelik 'Tokat yetişmiş insan birikimine sahip'

Dr. Ali Çelik 'Tokat yetişmiş insan birikimine sahip'

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı'nda Ankara'dan gelen Kamu İhale Uzmanları tarafından e-ihale eğitimi verildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat TSO Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ali Çelik, Meclis Başkanı Dursun Sansar, Yönetim Kurulu Üyesi Naci Altın ile Genel Sekreterimiz Sinan Ardil’in katıldığı ve yaklaşık 4 saat süren geniş çaplı bilgilendirme eğitimine Odamız üyesi firma temsilcilerinden yoğun katılım sağlandı.
 
Kamu İhale Kurumu’ndan şehrimize gelen Muhammed Şahin ve Abdulsamet Battal tarafından yapılan bilgilendirme öncesinde, katılımcılara hitaben konuşan Tokat TSO Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ali Çelik Tokat’ın çok ciddi yetişmiş insan birikimine ve potansiyeline sahip olduğunu söyleyerek; “Çok ciddi bir insan potansiyelimiz var. Bu insanlara gelecekle alakalı bir özgüven ortamı oluşturmamız, bir yatırım ortamı oluşturmamız ve onların önünün açma imkânını sağlamalıyız. Bunu da Ticaret ve Sanayi Odasının bir şekilde oluşturması lazım. Bunu yaparken de iletişimimizin üst düzeyde olması lazım. Yöneten-yönetilen gibi değil de; hepimiz kendimizi bu işin paydaşları gibi görürsek olur. Bu odanın üyesi olan bütün arkadaşlarımızın bu odanın başkanıymış gibi kendisini o duyguyla görmesini ve o sorumluluğu hissetmesini istiyorum. Bu şehrin bazı olumsuzlukları lügatinden çıkarması gerektiğine inanıyorum. Olmaz, yapamayız gibi şeyleri bir kenara koyacağız. Biz istersek, bir araya gelirsek yaparız düşüncesinin hâkim olduğu bir atmosferi oluşturacağız. Şu an son derece olumlu psikolojik bir ortam var. Bizim rezerv, imkan sorunumuz yok, sadece nitelikli elemanları bir araya getirip doğru yöne kanalize edebilme sorunumuz var. Bir şeyler yapabilecek yatırım yapabilecek, yatırım yapabilecek arkadaşlarımızın biz her alanda sonuna kadar yanındayız, arkasındayız, destekleyeceğiz. Her aşamada onların yanlarında olacağız. O özgüveni onlara bir şekilde vermemiz aşılamamız lazım” şeklinde konuştu.
 
 
Yönetim Kurulu Üyemiz Naci Altın’ın da söz aldığı programda, dijital dönüşümün ticaret hayatına olan etkisi de gündeme geldi. Altın bu minvalde yaptığı konuşmasında: “Dijital dönüşümün başladığı bir çağda yaşıyoruz. Bütün sistemler elektronik ortamlara taşınıyor. E ile başlayan bir sürü uygulamayı hayatımızın içerisinde artık hep beraber görüyoruz, kullanıyoruz, kullanmaya da devam edeceğiz. E-devlet süreci ile başlayan e dönüşüm serüveni özellikle son sistemle beraber Türkiye’nin bir politikası haline geldi. Bu politika e dönüşüm politikası, bununla ilgili gerekli organizasyonlar Türkiye’de yapılıyor. E devlet uygulamaları ile bütün sistemler entegre haline getiriliyor, bu entegrasyonun sonucunda da aslında değişen şeyler bizim iş yapış şekillerimiz oluyor. E-devlet uygulamaları aslında bizim işletmelerimizdeki dönüşümün de bir öncüsü. E ihale süreci bizi ofisimizden artık ihaleye girdirecek seviyeye getiriyor. Yani kilometrelerce yol gitmeyeceğiz belki katılmak isteyip te gidemediğimiz ihalelerden dolayı pişmanlık duymayacağız. Hazırlığımızı yapıp ofisimizden artık ihalelere girebilecek seviyeye geleceğiz” diye konuştu.
 
Yapılan konuşmalar sonrasında Kamu İhale Kurumu’ndan şehrimize gelen Muhammed Şahin ve Abdulsamet Battal tarafından bilgilendirme yapıldı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]