• 0

09 Şubat 2019, 13:45 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta 'Okul Çevreleri ve Okul Servis Araçları Denetimi' yapıldı

Tokat'ta 'Okul Çevreleri ve Okul Servis Araçları Denetimi' yapıldı

Tokat'ta, 'Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ve Okul Servis Araçları Denetimi' yapıldı. Uygulamada 47 aranan şahıs yakalanırken, 20 araca 4 bin 369 TL para cezası kesildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Türkiye genelinde başlatılan uygulama Tokat'ta da gerçekleştirildi. İl genelinde tüm ilkokul, ortaokul ve lise çevreleri ile yakınındaki park ve bahçeler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, içkili yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet ve elektronik oyun salonları ile okul çevresinde okulla ilişkisi bulunmayan şüpheli şahıslara yönelik uygulama yapıldı. Ayrıca üniversite kampüsleri dışında bulunan öğrenci yurtlarının yakın çevresinde faaliyet gösteren umuma açık yerlerde ve bağlantı noktalarında da uygulama gerçekleştirildi.
 
 
Jandarma sorumluluk bölgesi olan 27 noktada yapılan uygulamada 121 ekip, 518 personel görev aldı. Uygulama kapsamında 311 iş yeri ve umuma açık yer kontrol edildi. 3 bin 366 şahıs sorgulanarak 47 aranan şahıs alındı. Trafik yönünden ise 913 araç kontrol edilerek 13 araca 3 bin 128 TL para cezası uygulandı. 9 araç trafikten men edildi. Ayrıca 219 servis aracı denetlenerek, bunlardan 7'sine 1241 TL ceza uygulandı. 5 servis aracı ise trafikten men edildi.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]