• 0

10 Şubat 2019, 11:10 - Anasayfa // Artova Haberi yazdır

Artova Kaymakamı nostaljik traktör müzesi'nde

Artova Kaymakamı nostaljik traktör müzesi'nde

Tokat'ın Artova ilçesinde Ahmet ve Ali Bıçakçı tarafından oluşturulan traktör müzesi ilgi çekmeye devam ediyor. Müzenin son ziyaretçisi Artova Kaymakamı Mustafa Karali oldu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Artova Kaymakamı Mustafa Karali, Bıçakçılar Un Fabrikası bahçesinde sergilenen nostaljik antika traktörleri yerinde inceledi. Traktör müzesi sahibi Ahmet ve Ali Bıçakçı'dan traktörler ile ilgili bilgi aldı.
 
 
Traktörler hakkında bilgi veren Ali Bıçakçı, “Bu traktörler bir devire imza atmıştır. Bu traktörlerin birer eşini belki de bulamazsınız” dedi. Traktörleri Kaymakam Mustafa Karali’ye tek tek gösteren Ali ve Ahmet Bıçakçı, “Bunları dünyayı gezseniz toplu olarak çok az yerlerde bulabilirsiniz. Bunları ülkemiz kazansın. Bunlara Türkiye’ye gelirken çok büyük bedeller ödenmiş. Bunları biz miras olarak değil, gelecekte torunlarımıza onların çocuklarının bir emaneti diye düşünüyoruz” şeklinde konuştu.
 
Traktör müzesinde en eskisi 1941 model olan yaklaşık 50 nostaljik traktöre bulunuyor.  Bakımı yapılan 19 traktör ile tarım alanında kullanılan tarihi değirmen ve su pompaları fabrikanın bahçesinde sergileniyor.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Artova Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]