• 0

28 Şubat 2019, 07:07 - Anasayfa // SAĞLIK Haberi yazdır

Tokat'ta 2 bin 900 öğrenci diş taramasından geçti

Tokat'ta 2 bin 900 öğrenci diş taramasından geçti

Tokat'ta 'Eğitim İçin Sağlık Hareketi Parlayan Dişler' projesi kapsamında 58 okulda 2 bin 900 öğrenci diş sağlığı taramasından geçti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İl Mili Eğitim Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü arasında yapılan protokol ile 58 okulda 2 bin 9 yüz öğrenci diş sağlığı taramasından geçti. Eğitim Tokat çatısı altında yer alan ‘Eğitim İçin Sağlık Hareketi Parlayan Dişler’ projesi kapsamında Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde diş tedavisi gören öğrencileri Tokat Valisi Ozan Balcı ziyaret etti. Balcı, projenin diş taramalarını bir adım öteye taşımak sureti ile direkt tedavi uygulaması ile son derece hayırlı bir iş olarak devam ettiğini ifade etti.
 
 
Şu ana kadar 2 bin 900 çocuğun burada tedavi olduğunu belirten Vali Balcı, ''Dolgusundan kanal tedavisine kadar dişlerin gerektirdiği bir sürü tedaviyi de yapmaktalar. Çocukların ağız ve diş sağlığını koruyorlar. Çok anlamlı bir çaba. Diş hekimlerimize ve onlara yardım eden ekiplere teşekkür ediyorum. Hastanemizin başhekimine, Milli Eğitim Müdürümüze, öğretmenlerimize yürekten teşekkür ediyorum. Sadece Tokat Merkez’de değil bütün ilçelerde bu proje başladı. Ağız ve diş taramalarının sadece kağıt üstüne kalmasını istemiyorum. Veliler çocuklarının ellerinden tutacak, onların ağız ve diş sağlığı taramalarını yaptıracaklar. İleride öngöremeyeceğimiz hastalıkların önüne geçmiş oluyoruz. Allah çocuklarımızı korusun, esirgesin. Onların her alanda başarılı olmalarını istiyoruz, onları her alanda destekliyoruz'' diye konuştu.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SAĞLIK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]