• 0

01 Mart 2019, 12:18 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Başkan Eroğlu, yeni dönem için planlanan 71 projesini açıkladı

Başkan Eroğlu, yeni dönem için planlanan 71 projesini açıkladı

Yerel seçimlerde AK Parti'den yeniden aday gösterilen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, yeni dönemde yapmayı hedeflediği 71 projeyi tanıttı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Kentte bir otelde düzenlenen 'Proje Tanıtım Programı'na, Ak Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, İl Başkanı Metin Polat, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Öztürk, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde aday olan Belediye Meclis Üyesi ve İl genel Meclisi Üyesi Adayları, sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Yoğun ilgi gösterilen programda Başkan Eroğlu, ilk olarak 12 başlık altında toplanan vizyon projelerini açıkladı. Vizyon projelerde Kanal Tokat 2, Gümenek Millet Bahçesi, Saat Kulesi Meydan, Şehirlerarası Otobüs Terminali, Bilim Merkezi 6. Fuar Alanı, Millet Kütüphanesi, Behzat Kapalı Pazar Yeri, Sulusokak ve Behzat Mahalle Sosyal Tesisleri, Yüzme Havuzu ve Sağlıklı Yaşam Merkezi, Dudayev Meydanı ve Parkı, Yeşilırmak İlkokulu yapımı projeleri yer aldı.
 
 
Başkan Eroğlu, Tokatlıların ve ziyaretçilerin yıllardır mesire alanı olarak kullandığı "Gümenek"in modern peyzaj anlayışıyla "Millet Bahçesi" ne dönüştürüleceğini ifade ederek, "136 hektar olan proje içerisinde piknik alanları, aquapark, hipoterapi merkezi, düğün salonu, kafeterya, köy pazarı, paintball alanı, spor sahaları, çocuk parkları, yürüyüş ve bisiklet yolu,, ırmak kenarı rekreasyon alanları, arkeolog alanı, bisiklet gösteri alanı, çocuk oyun elemanları mescit gibi üniteler yer alacaktır. İkinci projemizde ise 1350 metre olan Kanal Tokat'ı, 2 bin 500 metreye çıkarıyoruz. Uygulama çalışmalarını tamamlayarak 2018'de Yeşilırmak üzerinde şehrimize kazandırdığımız, gerek kentsel gelişime, gerek Yeşilırmak'ın ıslah edilmesine, gerek şehrimizin tanıtımına ve turizmine ve gerekse yerel ekonomiye büyük katkılar sağlayan 'Kanal Tokat 2018 Projesi'nin genişletilmesi çalışmalarına başlanacaktır. Mevcut Kanal Tokat Projemizi Atatürk Köprüsü-Yazıcıoğlu Köprüsü-Liman Kafe TEDAŞ Köprüsü arasında uzatarak, yeni park, peyzaj ve rekreasyon alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, kayık gezintileri, su oyunları, seyir dönme dolapları ve restoran kafe yaparak vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız" dedi.
 
 
Başkan Eroğlu ayrıca 8 ilde bulunan bilim merkezlerinin bir yenisinin Tokat'ta yapılacağını söyledi. Ayırıca Tokat'ta yapılması planlanan kentsel dönüşüm projeleri hakkında bilgilendirmede  bulundu.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]