• 0

08 Mart 2019, 16:45 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Hüseyin Yarıcı Pir Sultan Kültür Derneği'nde

Hüseyin Yarıcı Pir Sultan Kültür Derneği'nde

İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, Pir Sultan Kültür Derneği ve Cem Evinde Yeniyurt Mahallesi Muhtarı Sezgin Güder'in rahmetli babası için düzenlenen mevlide katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Yeniyurt Mahallesi Muhtarı Sezgin Güder’e tekrar başsağlığı dileyen İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “Türkiye’nin birlik ve beraberliğe ihtiyacı bulunmaktadır. Demokratik bir cumhuriyetin erdemi de, halkı, bütün renkleriyle, sesleriyle ve iradesiyle, devletin/ülkenin bir parçası hâline getirmektir” dedi.
 
 
MUTLU İNSANLARIN YAŞADIĞI BİR ŞEHİR KURACAĞIZ
 
Seçim sürecinde bazı siyasi partilerin kullandığı dili eleştiren Hüseyin Yarıcı, “Şu bilinmelidir ki, çözüm bekleyen temel meseleleri olan, fakat meselelere rağmen geçmişiyle, konumuyla, yer altı ve yer üstü zenginlikleriyle dolu bir ülkeyiz.  Unutulmamalıdır ki, farklı bakış açılarını “kutuplaşma” olarak görmek, olgunlaşmamış bir demokratik anlayışın tezahürüdür. Bu farklılıklar, dışlama, tahkir etme, yok sayma, kültürel bölünme değil, tam tersine demokratik zenginliğin bir göstergesi olarak alınmalıdır. Bu sorumluluk, başta iktidar olmak üzere, Mecliste olan ve olmayan bütün siyasi partilerin sorumluluğudur. Bu, sivil veya resmî tüm kurumlarımızın hassasiyetle üzerinde durması, dikkat etmesi gereken bir sorumluluktur. Tüm bunları gerçekleştirdiğimizde Türkiye özgürlükler ülkesi olacaktır, mutlu insanların yaşadığı bir ülke olacaktır” şeklinde konuştu. Yarıcı acıkmasını şöyle sürdürdü:
 
“HOŞGÖRÜLÜ BİR SİYASET DİLİ İSTİYORUZ”
 
“Bugün geldiğimiz noktada, demokratik sistemin kendini yenilemesi ve vizyonunu küresel standartlara yükseltebilmesi için siyasetçilere düşen çok önemli bir görev daha vardır. Bu görev, siyaset dilinin değişmesi görevidir. Günümüz sorunlarına, açmazlarına, gelişmelerine cevap veremeyen eski siyaset dilinin, yeni, dinamik, hoşgörülü bir siyaset dili ile yer değiştirmesi gereği, bugün dünya çapında siyaset bilimcilerin ve düşünce insanlarının önemle üzerinde durduğu gündem maddeleri arasındadır. Bu aslında milletin diliyle konuşmak demektir.”
 
DEVLET HASTANESİ ZİYARETİ
 
Tokat Devlet Hastanesini ziyaret ederek hasta ve çalışanları tebrik eden İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “Sağlık çalışanlarımız zor şartlar altında çalışma hayatlarını sürdürmektedirler. Bu arada sağlık çalışanlarımıza yönelik olarak yapılan saldırıları da kınıyorum. Devletin bu konuda acil tedbirler almasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Hastalara geçmiş olsun dileklerini de ileten Hüseyin Yarıcı, “Devletin en önemli hedefi, insanın güven ve refah içerisinde yaşamasını sağlamaktır. Devletin en önemli görevi, insanı korkutmak, tedirgin etmek olamaz. Eğer öyle ise, birçok şey yanlış gidiyor demektir. Devletin görevi, İnsanın; evinde mutlu, yatağında huzurlu, işinde, sokakta, okulda güven içerisinde yaşamasını sağlamaktır” dedi.
 
Hüseyin Yarıcı yaptığı açıklamada şu konuların üzerinde durdu:

HİZMETİ ADALETLİ BİR ŞEKİLDE DAĞITACAĞIZ

 
“Bir ülkede, anne ve baba, çocuğunun geleceğinden endişe ederse, o ülkede devlet, işini yapmıyor demektir. O ülkede yaşayanlar, devletinin adaletinden şüphe ediyor, herkese farklı davranıldığına inanıyorsa, Devlet büyük yara almış demektir. Devletin kuruluş amacı, devleti yönetenleri değil, kendi milletinden başlayarak çevresinin, güven ve refah içerisinde yaşamasını temin etmektir. Halkımızın bize yerel yönetimlerde iktidar yetkisi vermesi halinde biz tüm Tokatlıların güven içerisinde yaşamaları için tedbirler alacağız. Onlara hizmetin en güzelini adaletli bir şekilde dağıtacağız.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.096 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]