• 0

08 Mart 2019, 16:53 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Mustafa Arslan, 'Köylere ve beldelere hizmet Ak Parti ile gelmiştir'

Mustafa Arslan, 'Köylere ve beldelere hizmet Ak Parti ile gelmiştir'

AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan ve Zile AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Salih Ün ile birlikte sanayi sitesindeki esnaf ve sanatkârları ziyaret etti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, esnaf ve sanatkârlarla tek tek sohbet etti ve sıkıntılarını dinledi. Arslan, “Allah, ekmeğini taştan çıkaran esnafımıza hayırlı, bereketli, helâl kazançlar nasip etsin” dedi.
 
ESNAFIN SİGORTA PİRİMİNİ DÜŞÜRDÜK
 
Mustafa Arslan, “AK Parti iktidarları döneminde toplamda 1.8 milyon esnaf ve sanatkâra 93,4 milyar lira kredi kullandırıldı. 2002 yılında esnafa uygulanan faiz oranı yüzde 45 iken bugün bu faiz oranı yüzde 5 seviyesine geriledi. Hazine destekli esnaf kredileri bakiyesi 2018'de 31,1 milyar liraya yükseldi. Esnafa destek 202 kat arttı. Halkbank esnaf ve sanatkârların işletme yatırım kredisi ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2019 yılında yaklaşık 350 bin esnafa 22 milyar liralık kredi kullandıracak. 500 ve üzeri sigortalı çalıştıran iş yerleri için 3 puan olan sigorta pirim desteğini, 5 puana çıkarıyoruz” dedi.
 
 
ESNAF İYİ BİR GELECEK GÖREVİMİZDİR
 
Esnaf ve sanatkârın her aşamada hayatımızın içinde olduğunu anlatan Mustafa Arslan, “Esnaf, çay içtiğimiz kıraathanesidir, elbisemizi diktirdiğimiz terzidir, ayakkabımızı yaptırdığımız kunduracımızdır. Arabamızı yaptırdığımız ustadır. Velhasıl esnaf, hayatımızın her anında birlikte olduğumuz kardeşlerimizdir. Esnaf ve sanatkârımızın sıkıntılarını çözmek, onlara iyi bir gelecek hazırlamak bizim iktidar olarak görevimizdir” şeklinde konuştu.
 
Zile’de istikrar için destek isteyen Mustafa Arslan, “Belediyecilik kavramı AK Parti ile yerli yerine oturmuştur. Köylere ve beldelere hizmet AK Parti ile gelmiştir. Hizmetlerin kesintiye uğramaması için, yeni yen hizmetlerin eklenmesi için vatandaşlarımızdan desteği kesmemeleri istiyoruz” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]